Oscar Piastri potvrzen v McLarenu pro příští rok

Oscar Piastri potvrzen v McLarenu pro příští rok

Oscar Piastri bude od příští sezóny závodit pro tým McLaren na základě rozhodnutí Výboru pro uznávání smluv. Australský jezdec nahradí tak Australana Daniela Ricciarda, který před pár dny oznámil rozchod se stájí McLaren.

Jméno Oscar Piastri bylo v poslední době často zmiňované jméno. Po tom, co Fernando Alonso ohlásil svůj přesun do stáje Aston Martin, Alpine oznámil Oscara Piastriho jako jeho náhradu pro příští rok. Ten však svou sedačku u Alpinu odmítl. Věřilo se, že podepsal smlouvu se stájí McLaren.
Ta právě oficiálně potvrdila Piastriho, jako svého jezdce pro příští sezónu. Výbor pro uznávání smluv dospěl k jednomyslnému rozhodnutí, že Piastriho smlouva s McLarenem je jako jediná platná.

„Jsem nesmírně nadšený, že budu debutovat v F1 s tak prestižním týmem, jakým je McLaren, a jsem velmi vděčný za příležitost, která mi byla nabídnuta,“ řekl Piastri.

„Tým má dlouhou tradici dávat šanci mladým talentům a já se těším, že po boku Landa budu tvrdě pracovat, abychom tým posunuli do čela startovního roštu. Soustředím se na přípravu na svůj debut v F1 v roce 2023 a na zahájení své kariéry v F1 v oranžovém.“

Piastri bude závodit po boku Landa Norrise, který je s týmem už čtvrtou sezónu.

Rozhodnutí výboru pro uznávání smluv uvedlo, že Piastri podepsal s McLarenem 4. července, což je sedm týdnů předtím, než tým oznámil rozchod s Danielem Ricciardem.

„Oscar je jedním z nadějných talentů přicházejících přes nižší série do F1 a jsme rádi, že se připojí k týmu pro rok 2023,“ řekl generální ředitel McLarenu Zak Brown.

„Vítězství ve F3 i F2 v po sobě jdoucích nováčkovských sezónách je skutečným úspěchem a důkazem jeho talentu v závodění. V Landovi a Oscarovi máme mladou, vzrušující sestavu s obrovským potenciálem, která nám pomáhá dosáhnout našich budoucích ambicí.“

„Oscar je vzrušující přírůstek do rodiny McLaren a těšíme se, až ho uvidíme růst s naším týmem F1,“ dodal Zak Brown.

Sdílejte na:
Zavřít