Opotřebení pneumatik stálo Verstappena vítězství

Opotřebení pneumatik stálo Verstappena vítězství

Nizozemec byl kandidátem na další triumf na domácí půdě svého týmu. V sobotu tomu vše nasvědčovalo, když po suverénní jízdě dojel ve sprintu pro start z pole position. Ovšem v neděli se karty obrátily ve prospěch Ferrari.

Max Verstappen byl blízko třetímu vítězství v řadě na Red Bull Ringu, když si s přehledem vyjel pole position. Zatímco v sobotním sprintu fungovaly pneumatiky na výbornou, tak o den později si vůbec s Verstappenovo autem nerozuměly a opotřebovávaly se mnohem rychleji než soupeřům, čehož využil hned třikrát pozdější vítěz závodu Charles Leclerc.

„Zkrátka jsme měli příliš velké opotřebení pneumatik, a to na každé sadě. S tím jsem nepočítal, ale tak to občas je. Důležité je, že teď všechno zanalyzujeme, ale při takto špatném dni, je stále dobré, skončit druhý,“ zrekapituloval pilot Red Bullu. Je nutno však podotknout, že by nejspíše skončil až třetí, kdyby nebouchl motor na druhém ferrari Carlose Sainze.

Průběh velké ceny překvapil také poradce Red Bullu Helmuta Marka, který pochopitelně doufal v další triumf na domácí půdě: „Po naší převaze v pátek a sobotu to přišlo překvapivě. S prvními třemi sadami gum jsme byli vystavení takovému opotřebení, které si nedokážeme vysvětlit. O to víc zarážející je, že na poslední sadě byla rychlost a i teplota gum dobrá. Doufám, že to dokážeme vyřešit, ale s druhým místem jsme spokojeni, neboť máme i nejrychlejší kolo. Eliminace škod tedy zůstala v mezích“

V samotném závěru závodu svitla pro Verstappena naděje že by přeci jenom mohl vyhrát, když Leclerc hlásil problém s plynovým pedálem. Přesto jej ale nedokázal překonat. „Viděl jsem, že už nemá takovou rychlost jako předtím. Ale stále jsme měli velké opotřebení. Na konci závodu jsem na to nemohl tlačit,“ uzavřel 24 letý závodník. Marko překvapivě tvrdí opak: „Na poslední sadě jsme byli opět rychlejší než Ferrari a myslím si, že (Leclerc) jel na hraně.“

Marko je přesvědčený, že kdyby byl závod o dvě kola delší, Verstappen by vyhrál.
Sdílejte na:
Zavřít