Okruh Yas Marina se změn nedočká

Okruh Yas Marina se změn nedočká

Zejména po loňské Velké ceně se okruh Yas Marina dostal pod palbu kritiky, především kvůli nízkému výskytu možností pro předjíždění. Pořadatelé však změny pro letošek neplánují.

Komu by se nevybavil loňský závod, ve kterém se Fernando Alonso za celý průběh nedokázal dostat před Vitaly Petrova a ztratil tím tak možnost zisku třetího mistrovského titulu? Právě po tomto momentě se trať dostala pod palbu kritiky, protože na okruhu bylo viděno jen několik málo předjížděcích manévrů a soubojů. Jenže pořadatelé žádné změny neplánují, k atraktivitě prý pomohou nová pravidla.

Generální ředitel okruhu, Richard Cregan tvrdí, že téměř všechny závody letošního ročníku byly díky novým pravidlům atraktivní a není tedy potřeba dělat podstatnější úpravy. „Se všemi novinkami, které FIA pro letošní ročník zavedla, byla většina letošních závodů opravdu napínavá,“ řekl.

„Bylo zde několik návrhů, jak tuto trať vylepšit a vytvořit tak atraktivní závod, ale s novými pravidly to zdá se nebude třeba. Veškeré případné přestavby se tedy odkládají o další rok, uvidíme, jak zajímavý letošní závod bude a zda-li bude stejně atraktivní, jako ty ostatní,“ řekl dále Cregan. Ten závěrem také dodal, že od letošního ročníku Velké ceny Abú Dhabí očekává skvělou kulisu a tedy i prostředí, které si jednotlivé týmy a samozřejmě i závodníci oblíbí.

Sdílejte na:
Zavřít