Ohlasy ze stáje Red Bull po dnešním závodě

Ohlasy ze stáje Red Bull po dnešním závodě

Jen několik minut po skončení závodu v Turecku se podařilo britským novinářům zveřejnit první ohlasy obou pilotů stáje Red Bull po dnešním závodě. Tématem nebylo nic jiného než vzájemná kolize.

Mark Webber až do jednačtyřicátého kola ve Velké ceně Turecka bez problémů vedl, ale před zatáčkou číslo 12 se jej pokusil předjet stájový kolega Sebastian Vettel. Několik metrů odjeli oba piloti bok po boku, ovšem z ničeho nic se z levé strany velmi rychle přiblížil Red Bull pilotovaný německým závodníkem k vozu stájového kolegy a došlo mezi nimi ke kontaktu. Snad nic nevyjádří tuto situaci lépe než samotné video.

Sebastian Vettel nereagoval na tuto situaci nijak přívětivě, ačkoli se jednalo o souboj dvou stájových kolegů.Když se podíváte na záznam tohoto momentu, je jasné, že jsem byl uvnitř tratě a větší částí svého monopostu jsem byl před Markem,“ řekl po skončení závodu Vettel. Nakonec se ale Mark dotkl mého pravého zadního kola a došlo tak ke kontaktu a já musel ze závodu odstoupit,“ prozradil dále německý závodník, který se však domnívá, že tento incident nebude mít na vzájemný vztah obou jezdců žádný vliv.

Nevznikla mezi námi žádná rivalita, ale je to něco co se již nesmí opakovat, alespoň pokud chceme i nadále bojovat o vítězství v obou pohárech. Samozřejmě jsem byl moc šťastný, protože už jsem se dostával před Marka a měl jsem před sebou vidinu prvního místa, takže mě kontakt mezi námi opravdu velmi rozhodil a bezprostředně po něm jsem byl opravdu rozčílený,“ prozradil dále Němec, který také potvrdil, že si nemyslí, že by byl při onom incidentu výrazně rychlejší než jeho stájový kolega, zároveň ale podle něj mohl tento souboj skončit bez havárie.

Bylo patrné, že pokud jde o rychlost, byli jsme na tom já, Mark i Lewis zhruba stejně, ale chopil jsem se šance dostat se před Marka, nakonec se to ale nepodařilo. Bylo to opravdu velmi těsné, stačilo několik centimetrů a mohl to být double pro naší stáj, takhle se jen musíme dívat, jak slaví náš soupeř,“ dodal nepříliš šťastným tónem Vettel.

Své názory sdělil internetovému serveru Autosport i Mark Webber, ovšem ten je úplně jiného názoru než jeho stájový kolega. Australský závodník, který prakticky celý závod až do již zmiňované kolize vedl, viní z celého incidentu právě Vettela. Sebastian měl v těchto místech o něco rychlejší vůz a tak se mě pokusil předjet. Bohužel, když se snažil vrátit do ideální stopy, došlo mezi námi ke kontaktu. Myslím si ale, že s návratem na ideální stopu mohl ještě počkat, protože tak by nedošlo ke vzájemnému kontaktu,“ přiznal Webber.

To co se stalo se samozřejmě již nesmí opakovat. Nejen že to byla velká ztráta pro náš tým, ale také jsme tímto manévrem hodně nahráli stáji McLaren (která si v Turecku dojela pro double – pozn. red.). Celkově to pro nás byl velmi podařený víkend, ale McLaren měl tentokrát o něco více štěstí a zaslouženě se může radovat z úspěchu. Již poněkolikáté jsem se přesvědčil, že vést po většinu závodu ještě neznamená zvítězit,“ prohlásil dále australský pilot. Samozřejmě že tento kontakt ani jeden z nás nechtěl a pevně věřím, že naše dobré vtahy zůstanou i po tomto nešťastném dni zachovány,“ dodal.

Šéf stáje Christian Horner oznámil, že je příliš brzy na hledání viníka celého tohoto incidentu, zároveň ale připustil, že to bylo od obou pilotů až příliš nezodpovědné. Pokud jde o tým jako celek, jsme pochopitelně velmi zklamáni, protože jsme po dnešním dni mohli získat další cenný podíl do Poháru konstruktérů, tímto manévrem jsme samozřejmě přišli o velký balík bodů, ale musíme jít dále. Nemyslím si, že by byla stáj McLaren v dnešním závodě nijak rychlejší, rozhodovala opravdu jen tato kolize. V současné době je však ještě příliš brzký čas pro hledání viníka celé této nehody,“ prozradil po závodě Horner.

Sdílejte na:
Zavřít