Oficiálně: Alonso se zúčastní Rally Dakar 2020

Oficiálně: Alonso se zúčastní Rally Dakar 2020

Ještě nedávno nebylo vůbec jisté, zda se Fernando Alonso rozhodne v lednu během Rally Dakar startovat. Toyota dnes Španělův start v nejslavnější rally světa potvrdila.

Fernando Alonso se zúčastní Rally Dakar 2020, která se bude konat od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Nejslavnější rally světa se poprvé v historii pojede v Asii.

V továrním týmu Toyoty doplní dvojnásobný mistr světa Formule 1 úřadujícího šampiona loňského Dakaru Nassera Al-Attiyaha. Dalšími Alonsovými kolegy budou Giniel de Villiers a Bernhard Ten Brinke.

Alonso stále zůstává zaměstnancem Toyoty, ačkoliv od letošní sezóny není součástí posádky číslo 8 v šampionátu World Endurance Championship. Alonsa nahradil Brendon Hartley.

Španělskému závodníkovi se zatím v off-roadových rally příliš nedaří. V rally Lichtenburg 400, která se konala v jižní Africe, dokončil šestnáctý. Následovala rally Maroka, ve které skončil až na 26. místě.

Alonsův start v dakarské rally překvapil mnohé fanoušky. Mistr světa z let 2005 a 2006 totiž neskrývá svou touhu získat motoristickou trojkorunu (vítězství v GP Monaka, Indy 500 a 24 hodin Le Mans). V Monaku vyhrál dvakrát, stejně jako v Le Mans, takže mu chybí pouze Indy 500. Po letošním debaklu je ale jeho působení v nejslavnějším oválovém závodě světa příští rok dosti nepravděpodobné.

Sdílejte na:
Zavřít