Ocon slibuje velkou změnu, aby se mohl vrátit

Ocon slibuje velkou změnu, aby se mohl vrátit

Talentovaný Francouz stráví sezónu 2019 mimo závodní sedačku. Chce však čas využít a přizpůsobit se změnám pravidel, aby byl připraven na návrat.

Junior Mercedesu Esteban Ocon slibuje velkou „transformaci“ v rámci nových pravidel, které mění přístup k hmotnosti vozů. Chce se tak co nejlépe připravit na sezónu 2020, aby zvýšil své šance na návrat do Formule 1.

Francouz zůstal pro rok 2019 bez závodní sedačky, musel vzít proto zavděk rolí rezervního pilota Mercedesu. Nyní doufá, že v příštím roce bude zpátky na roštu.

Ocon je jedním z nejvyšších závodníků ve F1, musel si proto výrazně hlídat váhu, jelikož pravidla těžší jezdce znevýhodňovala. Od letošního roku však byla zavedena minimální hmotnost pro samotné piloty.

„Co se mi vůbec nechce skousnout, a co neskousnu, je, kdybych v roce 2020 nebyl zpátky,“ řekl Ocon. „Z toho bych byl ohromně zklamaný. Věřím, že budu zpátky a věřím lidem okolo sebe.

Budu ještě lépe připravený. Při všem, co vím, se znalostmi, které mám z (letošní) sezóny.

Úplně se změním podle nových hmotnostních pravidel a budu ještě lépe připravený, než když jsem přišel k Force Indii (v roce 2017).“

Ocon měl původně pro sezónu 2019 přestoupit k Renaultu. Na poslední chvíli jej však vyšoupl Daniel Ricciardo.

Následně selhala jednání s McLarenem a Red Bullem kvůli Oconovým vazbám na Mercedes. O místo u Force Indie pak přišel poté, co tým finančně zachránil Lawrence Stroll. K týmu pro letošní ročník od Williamsu přestupuje jeho syn Lance.

Sdílejte na:
Zavřít