Ocon se s Renaultem zúčastní posezónních testů

Ocon se s Renaultem zúčastní posezónních testů

Esteban Ocon, který podepsal pro příští rok smlouvu s Renaultem, bude moct v Abú Zabí testovat. Mercedes se nakonec s francouzskou automobilkou dohodl a svého jezdce propustí po sobotní kvalifikace v Abú Zabí.

Francouzský závodník Esteban Ocon je rezervním a testovacím jezdcem Mercedesu, příští rok se však stane týmovým kolegou Daniela Ricciarda v barvách týmu Renault.

Dlouho se netušilo, zda bude moct testovat už během posezónních testů, které začínají v úterý po skončení posledního závodu sezóny. Mercedes ale nyní oznámil, že svého jezdce po skončení abúzabské kvalifikace propustí.

Ocon se k Renaultu oficiálně připojí v pondělí 2. prosince, zúčastní se testů jak v úterý, tak ve středu. Bude testovat pneumatiky pro rok 2020.

Francouz nepřichází do úplně neznámého prostředí – současný Renault odkoupil stáj Lotus, pro kterou Ocon testoval na konci sezóny 2014, téhož roku se zúčastnil také v Abú Zabí zúčastnil prvního tréninku.

Naposledy usedl Ocon do závodního vozu v říjnu během testů Pirelli na okruhu Paul Ricard.

Místo testovacího pilota Mercedesu nyní s největší pravděpodobností zaujme George Russell. Ten by pro Mercedes mohl v Abú Zabí testovat. Russellovo místo u Williamsu by mohl převzít Nicholas Latifi, který je dlouhodobě spojován s angažmá pro rok 2020.

Sdílejte na:
Zavřít