Nová role a povinnosti pro Schumachera u Mercedesu

Nová role a povinnosti pro Schumachera u Mercedesu

Přestože není Mick Schumacher v letošní sezóně součástí startovního roštu formule 1, našel si místo v Mercedesu, kde plní roli rezervního jezdce. Nyní však má Mercedes v plánu zaúkolovat mladého Němce ještě více.

Po tom, co Mick Schumacher odešel s týmu Haas, se připojil k Mercedesu jako rezervní pilot pro letošní sezónu a zúčastnil se všech tří úvodních závodů. Často můžeme Němce zpozorovat po boku šéfa týmu, Tota Wolffa. Většinu času strávil pozorováním a učením, přičemž vyzdvihl svůj šok z množství komunikace, která v týmu probíhá.

S blížícím se „evropským“ programem se má Schumacherovo pracovní vytížení zvýšit a podle Auto Motor und Sport by k jeho povinnostem měla od VC Emilia Romagna přibýt i práce na simulátoru.

Schumacher bude pátky trávit v továrně v Brackley na simulátoru, kde bude pomáhat testovat různá nastavení vozu jako pomoc traťovému týmu a dvojici pilotů. Po skončení práce na simulátoru Schumacher nastoupí do letadla a poletí na příslušnou Velkou cenu, které se bude účastnit jako rezervní pilot, jak pro Mercedes, tak i pro McLaren.

Auto Motor und Sport hlásí, že Schumacher již strávil několik hodin na simulátoru na přípravách na VC Ázerbájdžánu i Miami, které jsou letově náročnější.

V ulicích Baku přijde na řadu první sprint sezóny a přinese tak nové výzvy s pouhou hodinou tréninku před kvalifikací, která ještě více zdůrazňuje důležitost přípravy na simulátoru.

Testování různých nastavení pravděpodobně také pomůže Schumacherovi stát se všestrannějším závodníkem, přičemž práce na simulátoru poskytuje cenné zkušenosti.

Příští víkend míří královna motorsportu do zmiňovaného Ázerbájdžánu, kam Mercedes přicestuje se ztrátou devíti bodů na druhý Aston Martin v poháru konstruktérů.

Sdílejte na:
Zavřít