Norris vyvázl z „tvrdého nárazu“ během konečné fáze závodu

Norris vyvázl z „tvrdého nárazu“ během konečné fáze závodu

Jezdec McLarenu Lando Norris přiznal, že se bál o ztrátu pozice v top 10 poté, co v závěrečné části závodu narazil do zdi.

Anglický jezdec přežil kontakt se zdí a dovezl svůj vůz na osmém místě, hned za týmovým kolegou Carlosem Sainzem. Pro nováčka to byl druhý závod, ze kterého si odvezl body, poprvé se tak stalo na trati v Bahrajnu.

„Měl jsem pár kontaktů se zdí,“ řekl Norris. „Jeden jsem měl tři nebo čtyři kola před cílem, byl jsem dost nervózní, protože to byl poměrně tvrdý náraz. Ale zvládl jsem to, auto bylo v pořádku, naštěstí.

Není to lehká trať, je lehké zde udělat velkou chybu, která vás může stát hodně. Já jsem jich tady pár udělal, ale žádnou, která by nás stála pozici nebo body.“

Norris strávil první část závodu stahováním času na Sergia Péreze, za sebou držel Sainze. Nicméně později zajel na druhou výměnu kol, která ho stála jen jednu pozici, kterou převzal jeho týmový kolega, takže bodový zisk týmu zůstal stejný.

„Nebyl to lehký závod,“ řekl. „Většinu závodu jsem byl zaseknutý za Checem, výjimkou byla jen část těsně před koncem. Neměl jsem dostatečnou rychlost na rovinkách na to, abych se přes něj dostal. Bylo to frustrující, jelikož jsme měli o něco lepší tempo, ale z týmového hlediska je to fajn, jelikož oba vozy dojely na bodech, takže jsem šťastný.

Co bych měl říct je, že pro nikoho nebylo lehké někoho předjet, ani Carlos, který měl lepší tempo, se přes Checa nedokázal dostat. Bylo to náročné, ale jsem s výsledkem spokojen.“

Sdílejte na:
Zavřít