Nico byl přede mnou a měl právo si vybrat svoji stopu, uznává Vettel

Nico byl přede mnou a měl právo si vybrat svoji stopu, uznává Vettel

Pro Sebastiana Vettela závod na okruhu v Sepangu skončil v první zatáčce, když se dostal do kontaktu s Maxem Verstappenem a Nicem Rosbergem. Verstappen označil Vettela bezprostředně po incidentu za idiota. Němec to vidí jako závodní incident, ale současně přiznává i část viny.

Ihned po startu VC Malajsie došlo v první zatáčce ke kolizi mezi Verstappenem, Vettelem a Rosbergem.

Řetězovou reakci započal Vettel, který nejprve zavadil o Verstappena a následně nabral Rosberga, jenž se roztočil. Nejhůře dopadl právě Němec ve Ferrari, který si urazil kolo a musel ze závodu odstoupit.

Holanďan, který tento víkend oslavil devatenácté narozeniny, byl u kontaktu mezi Němci nejblíže a z jeho pohledu usoudil, že čtyřnásobnému mistrovi světa jednoduše přeskočilo.

„Sebastian je opravdu blázen. Najel zezadu do Rosberga jako praštěný“, avizoval do vysílačky přihlížející Verstappen.

Ještě během závodu byl Vettel dotázán, jak se na celý incident dívá on. „Brzdil jsem ve stejný okamžik jako on. Jo, samozřejmě, že měl přede mnou Nico právo vybrat si svoji stopu, ale s ohledem na to jsme šli oba na brzdy pozdě,“ popisuje průběh dění v první zatáčce devětadvacetiletý pilot Ferrari. „V každém případě bychom tu zatáčku oba zvládli. Pak je samozřejmě nešťastné, když se srazíte. Ale to je závodění. A každý ví, že Verstappen stopu mění, když s ním závodíte.“

Do závodu odstartoval Vettel dobře, ale pak přišla ona mela v první zatáčce. Ačkoliv oba Němci brzdili později, než je běžné, tak sám pilot Ferrari uznal, že v kolizi je Rosberg zcela nevinný.

„Měl jsem dobrý start, pak mi trochu došel vzduch, neměl jsem žádný slipstream. Potom jsem ho opět nasál a šel jsem do první zatáčky bok po boku s Maxem. Bohužel jsem nemohl kontaktu zabránit. Jel jsem vedle Maxe a on mě tlačil doprava. Snažil jsem se nejvíc, co šlo, ale příliš jsem vyjel a pak došlo ke kontaktu s Nicem. Především pro Nica je to hořké, protože za to nemůže. A samozřejmě také pro nás, protože jsem potom nemohl v závodě pokračovat. V konečném důsledku jsem do Nica najel a on může říct, že je nevinný, což je také pravda.“

„To ale není první start, který jsem absolvoval. A věřte mi, štve mě, že jsem vypadl, protože není pěkné, když musí člověk jen přihlížet tomu, jak může konkurence jet dál,“ uzavřel Vettel, který je nyní na čtvrtém místě v šampionátu jezdců s 168 body na kontě.

Sdílejte na:
Zavřít