Newey: Budoucnost nelze předpovědět

Newey: Budoucnost nelze předpovědět

Adrian Newey již vystřízlivěl z úspěchů z letošního ročníku, pomalu se začíná soustředit na nadcházející sezónu. „Zopakovat takový úspěch bude nesmírně těžké,“ míní.

Stáj Red Bull získala v letošním ročníku oba mistrovské tituly, za tímto úspěchem stál především Adrian Newey, jež navrhoval monopostu RB6, který letošní sezóně „královny motorismu“ zcela dominoval. Sebastian Vettel se stal šampiónem, kolega Mark Webber v napínavém finiši nakonec získal třetí příčku.

Přestože byl rakouský Red Bull letos dominantním týmem, Newey si je vědom, že události ve Formuli 1 se mohou měnit velice rychle, proto je s optimismem do příštích měsíců velice opatrný. „Úspěch v příštím ročníku nám nikdo nemůže zaručit,“ potvrdil Newey. „Bylo by skvělé, kdyby se nám dařilo stavět na úspěších z ročníku letošního, ale bude to těžké, konkurence bude rozhodně vysoká.“

„Formule 1 má jedno veliké kouzlo, jedná se o to, že věci se v tomto sportu mohou měnit neuvěřitelně rychle. Pokud se naše konkurence během zimy lépe připraví na příští sezónu, pak bude i během ní rozhodně lepší,“ míní Newey důvod tlumeného optimismu.

Sdílejte na:
Zavřít