Není to stejný trapas jako loni, vysvětluje Haas incident Grosjeana

Není to stejný trapas jako loni, vysvětluje Haas incident Grosjeana

Grosjean byl stejně jako loni v Melbourne nucen odstoupit kvůli problému, který vznikl špatným dotažením kola při zastávce v boxech.

Velká cena Austrálie roku 2018 skončila katastrofou pro tým Haas. V rozpětí dvou kol oba jeho piloti, Kevin Magnussen a Romain Grosjean, vypadli kvůli špatně dotaženému kolu při zastávce v boxech.

O rok později se v případě Grosjeana situace zopakovala. Šéf týmu Günther Steiner však tvrdí, že nejde o stejný trapas jako loni. Kolo se totiž i přes problémy nasadit podařilo, matice však byla poškozená a později selhala.

„Během té zastávky bylo vidět, že je tam problém. Ztratil sedm sekund a měli jsme po závodě. I kdyby dojel do cíle, bylo by to už bez bodů,“ řekl Steiner.

„Dokázali to kolo nasadit, takže jsme ho neztratili jako loni. Po 15 kolech ale přišla mechanická závada, protože jsme ho přetáhli. Praskla matice. Byla nasazená, ale když ji sundáte a pak ji zase nasadíte, poškodí se, pak se strhne závit.“

Na dotaz, zda vzpomínky na zpackaný loňský závod nemohly znamenat, že Haas letos svoji přípravu naopak přehnal, Steiner odpověděl: „Ne, ne, ne. Je těžké definovat přehnanou přípravu. My víme, že nepřipravovat se nefunguje!

Myslím, že letos jsme měli přípravu velice dobrou. Já moc nevěřím ve smůlu, za svoje štěstí si člověk může sám.

Když si vzpomenete na loňský rok, po Austrálii už jsme neměli žádné problémy, pak se vrátíme do Austrálie a máme problémy zase. Co na to říct? Nemyslím si, že je to o tréninku. Odvedli jsme dobrou práci, ale prostě se stalo.“

Sdílejte na:
Zavřít