Německo ukázalo naše slabiny, ví Horner

Německo ukázalo naše slabiny, ví Horner

Šéf stáje Red Bull přiznal, že Velká cena Německa působila jako takové malé připomenutí toho, že rakouský tým stále nemá vítězství v šampionátu jisté.

V úvodu letošní sezóny se zdála stáj Red Bull Racing prakticky neporazitelná a snad ve všech našich předzávodních preview jsme tento tým favorizovali na vítězství v závodě. Nejinak tomu bylo i před závodem v Německu, ale opak byl nakonec pravdou. Letos zatím dominantní dvojici se na Nürburgringu rozhodně nedařilo podle představ a byť v kvalifikačních jízdách Red Bull splnil očekávání, v závodě se tomuto týmu nedařilo. Třetí a čtvrté místo rozhodně nemůžeme brát jako špatný výsledek, i tak ale rakouský tým jistě věřil v lepší umístění.

Díky vítězství Lewise Hamiltona právě v německé Velké ceně jsme se dostali do fáze sezóny, kde jsme v posledních čtyřech Grand Prix zaznamenali čtyři různé vítěze, což znamená poměrně slibný základ pro vyrovnanější průběh druhé poloviny letošního ročníku vozů Formule 1.

Šéf stáje Red Bull, Christian Horner potvrdil, že výsledek z Německa nelze brát jako špatný, ale je důkazem toho, že tým nesmí v průběhu druhé poloviny letošního ročníku usnout na vavřínech, ale naopak nadále tvrdě pracovat až do samotného závěru sezóny. „Když se vrátíme například do Valencie, kde se McLarenu ani Ferrari příliš nedařilo, zdálo se, že již není nikdo, kdo by nás o titul mohl připravit, ale právě Velká cena Německa je důkazem opaku.“

„Náš vůz byl konkurenceschopný na různě stavěných tratích, získali pole position ve všech závodech letošního ročníku, šest podniků jsme vyhráli a pokaždé stál alespoň jeden z našich závodníků na stupních vítězů, což je jistě dostatečně daleko od pohromy,“ řekl Horner pro britská média. „Nicméně závod v Německu je jakýmsi připomenutím toho, že i nadále musíme tvrdě pracovat a bojovat až do samotného konce letošní sezóny. Pokud ale budou všichni pracovat naplno, nemusíme se strachovat výrazných ztrát v obou šampionátech.“

Sdílejte na:
Zavřít