Nejrychleším pilotem v uličkách Monaka byl Charles Leclerc

Nejrychleším pilotem v uličkách Monaka byl Charles Leclerc

Vítězem kvalifikace se stal Charles Leclerc, na druhém místě se umístil Max Verstappen a na třetím místě skončil Valtteri Bottas. Do kvalifikace nenastoupil Mick Schumacher, protože jeho mechanici nestihli opravit jeho monopost, který naboural v třetím tréninku. Monopost Alfy Romeo se poprvé v této sezóně dostal do Q3.

Kvalifikace v Monaku obvykle rozhodne o vítězi i v neděli, protože v uličkách knížectví se velmi špatně předjíždí. Nejrychlejším pilotem se stal Charles Leclerc, který zajel čas v hodnotě 1:10.346. Druhý se umístil Max Verstappen se ztrátou 230 tisícin sekundy a třetí Valtteri Bottas zaostal o 255 tisícin sekundy.

Ferrari získalo první pole position od VC Mexika 2019. Charles Leclerc má nicméně obavy o svoji převodovku, protože v posledním kole havaroval v zatáčce číslo 15 a vyvolal červené vlajky, které přerušily ostatním jezdcům jejich rychlý kola.

Čtvrtý byl Carlos Sainz, následovaný Landem Norrisem. Šestým nejrychlejším se stal Pierre Gasly, sedmý byl Lewis Hamilton. Osmou pozici vyjel Sebastian Vettel. První desítku uzavřeli Sergio Peréz a Antonio Giovinazzi.

Průběh kvalifikace

Počasí v Monaku – teplota tratě 33°C a teplota vzduchu 18°C.

Před začátkem kvalifikace se usilovně pracovalo v garáži Mercedesu.

Bohužel do kvalifikace nenastoupí Mick Schumacher, který svůj monopost rozbil ve třetím volném tréninku a jeho mechanici nedokázali včas auto připravit.

Kvalifikace začala a na trať okamžitě vyrazili piloti.

Lando Norris se ze začátku okamžitě ujal vedení.

Carlos Sainz vylepšil laťku. Následně ho překonal Lando Norris a Max Verstappen, který zajel prozatím nejrychlejší čas.

Pět nejrychlejších pilotů pět minut před koncem Q1.

V první části vypadli: Júki Cunoda, Fernando Alonso, Nicholas Latifi, Nikita Mazepin a Mick Schumacher, který se kvůli poškoženému auto nemohl zúčastnit kvalifikace.

Druhá část kvalifikace začala a v boxové uličce bylo rušno.

Domácí podporu má Charles Leclerc.

Max Verstappen prozatím zajel v Q2 nejrychlejší kolo. Obrázek jasně ukazuje, jak byl na limitu,

Počasí v Monaku se začalo změnit.

Ve druhé části kvalifikace skončili: Esteban Ocon, Daniel Ricciardo, Lance Stroll, Kimi Räikkönen a George Russell.

Jezdec Alfy Romeo se poprvé v této sezóně dostal do Q3.

Kdo získá pole position?

Pořadí po prvních ostrých pokusech: Leclerc, Verstappen, Bottas, Sainz, Norris, Gasly,  Hamilton, Vettel, Peréz, Giovinazzi.

Zácpa v poslední zatáčce.

Neuvěřitelné! Červené vlajky 18 sekund před koncem kvalifikace. Charles Leclerc havaroval v zatáčce číslo 15! Pořadí se už nezmění!

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Jan Fridrich)
Sdílejte na:
Zavřít