Nehoda v posledním domácím závodě byla pro Massu srdcervoucí

Nehoda v posledním domácím závodě byla pro Massu srdcervoucí

Felipe Massa bohužel v Brazílii do cíle nedojel. Jako několik dalších pilotů neudržel vůz na trati a boural. Protože to byl jeho poslední závod kariéry před domácím publikem, o to víc to bolelo. V boxech ho ale čekalo velmi milé překvapení v podání standing ovation ostatních týmů.

Na poslední závod kariéry se přišla podívat celá Massova rodina. Všichni mu přáli ten nejlepší možný výsledek. Jenže osud měl jiný názor. Ale možná díky tomu byl jeho odchod o to emotivnější…

Před nehodou se Brazilec nacházel na třinácté pozici, ale v osmačtyřicátém kole při nájezdu na cílovou rovinku ztratil nad svým vozem kontrolu a opřel to do zdi. Nacházející okamžiky dostaly velmi emotivní nádech.

 „Bylo to srdcervoucí. Nechtěl jsem skončit takto,“ uvedl zklamaný Massa. „Chtěl jsem zajet dobrý výsledek kvůli fanouškům, Brazílii, týmu i kvůli sobě. Bohužel jsem nemohl.“

„Jakmile jsem najel do zatáčky, hned jsem dostal aquaplaning. Klouzal jsem se a nemohl jsem auto zastavit. Když jsem narazil do zdi, tak mě to odstrčilo na vnitřek a zlomilo se zavěšení. Potom následovala na druhé straně další velká rána,“ popsal inkriminovaný okamžik domácí hrdina.

Chvíle trpkého zklamání v Brazílii už jednou zažil, a to v roce 2008, když se stal „několikavteřinovým mistrem světa“, než zjistil, že mu triumf vyfoukl mladík v McLarenu Lewis Hamilton, který v závěru závodu předjel Tima Glocka.

A o pár let později, při posledním závodě na domácí půdě, mu štěstí opět nepřálo. Bůh zřejmě zamýšlel jinak: „Bůh asi věděl, co dělá, když se vůz zastavil na místě před mými fanoušky. Byl to ohromující pocit a nemohl jsem přestat brečet.“

Se slzami dojetí a brazilskou vlajkou v ruce mířil za doprovodu tleskajících fanoušků do boxů . V pitline si vysloužil od mechaniků Ferrari a Mercedesu obrovské standing ovation.

„Nikdy bych si nedokázal představit takovouto reakci v pitline. Od týmů, pro které jsem ani nepracoval, jako Mercedes, to bylo opravdu lidské. Prokázali mi tolik respektu, ostatní týmy mi aplaudovaly. Na tento den bude nemožné zapomenout. Byl to suprový pocit. Nemyslím si, že si něco takového zasloužím,“ cení si poklony, kterou mu ostatní uštědřili, když procházel boxy ke svému týmu a rodině.

Nyní pětatřicetiletého pilota Williamsu čeká v Abu Dhabi úplně poslední závod s pěkně kulatou číslovkou, bude to pro něj 250. start do velké ceny.

„Budu se snažit užít si poslední závod, jak nejlépe to půjde. Doufejme, že získám pódium nebo dobrý výsledek,“ dodal Massa, který pauzu mezi závody stráví s rodinou doma v Monaku.

Sdílejte na:
Zavřít