Nebyl jsem schopný zajet pořádné kolo, běduje Räikkönen

Nebyl jsem schopný zajet pořádné kolo, běduje Räikkönen

Kimi Räikkönen bude zítra startovat z druhé řady vedle Valtteriho Bottase z Mercedesu. Přiznává, že nebyl schopný zajet čisté kolo.

Fin svého týmového kolegu Sebastiana Vettela v první a druhé části kvalifikace porazil, ale ve finálovém segmentu měl na vrch zase německý pilot. Vettel jej pokořil o necelých šest desetin.

„Ani jedno moje kolo nebylo dobré. Nedal jsem dohromady ani jedno pořádné kolo,“ hodnotí zklamaně svůj výkon z kvalifikačních jízd mistr světa z roku 2007. „Při prvním pokusu to bylo trochu chaotické. Nedopadlo to přesně podle mých představ. Přibližoval jsem se, ale dohromady jsem ho nedal. Jsem trochu zklamaný, ale pořád jsem čtvrtý. První kvalifikace je za námi a teď nás čeká závod.“

Je pro Ferrari pozitivním znamením, že se Vettel probojoval mezi Hamiltona a Bottase? „Ano, pokud zajedete pořádné kolo,“ odpověděl Räikkönen.

„Určitě máme dobrý balíček. Ještě musíme něco dodělat, ale to platí pro všechny. Je to velmi specifické místo, takže počkejme si a uvidíme, až budeme na klasickém okruhu. Zatím to je v pořádku. Je zjevné, že z mého pohledu to nebyl ideální den, ale stalo se.“

Sice Mercedes opět ukázal, kdo je na trati pánem, ale italská stáj dala ráznou odpověď a zvedla varovný prst poté, co zajel Vettel druhý nejrychlejší čas. Nikdo nemůže namítat, že vstup do letošní sezóny se jim podařil mnohem lépe než rok minulý.

Ve Ferrari před začátkem sezony proběhly interní změny. Sedmatřicetiletý rodák z Espoo ale odmítá, že by tyto změny měly vliv na zlepšující se formu stáje: „Převážně máme ty samé lidi. Tyto změny jsme provedly už dříve. Je zřejmé, že chvíli trvá, než najdete správný způsob, jak pracovat. Ale myslím si, že jako tým odvádíme nějakou dobu dobrou práci.“

„Výsledky se ještě nedostavily. Letos to snad zvládneme. Myslím si, že pracujeme velmi dobře. To už jsem řekl několikrát loni. Ale když nemáte výsledky, jaké chcete, tak se lidé ptají na hodně věcí. Jsem si jistý, že odvádíme dobrou práci, takže je otázkou času, kdy se výsledky dostaví,“ uzavřel Räikkönen.

Sdílejte na:
Zavřít