Nasr přišel o hlavního sponzora Banco do Brasil. Znamená to pro něj konec u Sauberu?

Nasr přišel o hlavního sponzora Banco do Brasil. Znamená to pro něj konec u Sauberu?

V pátek ráno Sauber potvrdil, že Nasr přišel o svého hlavního osobního sponzora Banco do Brasil, což by mohlo mít dopad na jeho další působení u hinwilského seskupení.

Rozchod Nasra s Banco do Brasil: Jaké jsou důvody?

Poté, co Felipe Nasr zajistil Sauberu desáté místo v Poháru konstruktérů po zisku dvou bodů ve Velké ceně Brazílie, to vypadalo s jeho budoucností u Sauberu celkem nadějně. Ale pak přišla rána pod pás od jeho hlavního sponzora Banco do Brasil, který se po vypršení smlouvy stáhne na konci letošní sezóny z Formule 1.

„Sponzorování Sauberu nebude na konci sezóny obnoveno. Banco do Brazil stanovila v průběhu vyjednávání s týmem podmínku, že prodloužení sponzorského kontraktu je závislé na  příchodu dalších brazilských sponzorů, což se nestalo,“ vysvětlili zástupci banky v oficiálním prohlášení.

Celé situaci nepomáhá ani fakt, že Brazílie jako taková se potýká s finančními problémy, které vedly k zamyšlení se nad strategií sponzorování.

„Banco do Brasil ví, že má Felipe Nasr talent a je hrdá na to, že mohla být sponzorem, který byl zodpovědný za jeho vstup do F1. Nicméně z rozpočtových důvodů a kvůli změně marketingové strategie jsme pochopili, jak je důležité přehodnotit naše investice v této oblasti.“

Potvrdila to i šéfka švýcarské stáje Monisha Kaltenbornová: „Je to pravda. Také nás o tom banka informovala. Pro rok 2017 přerušili svůj sponzorský program. Místo u nás je stále otevřené.“

Vypadá to, že je tedy Nasrovou jedinou nadějí na setrvání ve Formuli 1 Manor. Ironické na tom je, že právě tomuto týmu ztížil život, když dojel v Brazílii na devátém místě, díky čemuž ukradl svému teoreticky budoucímu zaměstnavateli desáté místo v Poháru konstruktérů a s tím i nemalý přísun peněz.

Angažmá Werhleina u Sauberu  se už zdálo být hotovou záležitostí…

Zatím je jisté, že příští rok nasedne do jednoho z jejich vozů Švéd Marcus Ericsson. Na druhou sedačku se třese vícero kandidátů, ale tím nejžhavějším je pilot Manoru Pacal Wehrelin.

V odpoledních hodinách informoval německý Motorsport-Total.com, že Němec podepsal se Sauberem smlouvu, jenže toto tvrzení o několik hodin později sám Wehrlein v rozhovoru s německou stanicí RTL vyvrátil.

„To není pravda. Nic jsem nepodepsal. Nechápu, proč si to někdo vymyslel,“ divil se dvaadvacetiletý závodník, ale probíhající jednání se zbývajícími týmy nepopřel.

„Možnost mít Estebana a Pascala v Manoru byla skvělá. Jejich vývoj je úchvatný. Pro oba je to skvělé místo,“ pochvaluje si slibné vystupování obou jezdců patřících pod křídla Mercedesu Toto Wolff, který zároveň potvrdil, že nadále vyjednává jak s Manorem, tak i se Sauberem. „Manor je pro příští rok stále jednou z možností. Vyjednáváme s Monishou, Stephenem (Fritzpatrickem, majitel Manoru) a jeho vedením. Ještě není nic rozhodnuto.“

Sdílejte na:
Zavřít