Na Silverstonu by mohly probíhat sezónní testy

Na Silverstonu by mohly probíhat sezónní testy

Silverstone by příští rok mohl hostit jeden ze dvou sezónních testů. Stane se tak v případě, že se tato trať objeví v kalendáři F1 pro příští rok.

Během VC Francie se týmy zabývaly možnými místy pro dva testy, které se musí konat v úterý a ve středu po závodním víkendu.

Bahrajn si téměř jistě uchová svou roli místa konání prvního testu, který pořádal první testy i v této sezóně.

S pochybami ohledně konání VC Španělska v následujících letech to vypadá, že se možná testy v Barceloně konat nebudou. Letos zde proběhla druhá várka testů.

Existuje několik možností pro testy, které se musejí konat v Evropě, před letní přestávkou, na místě, které týmy schválí a nesmí se konat po prvním ze dvou závodů, které se jedou dva víkendy po sobě.

Pokud bude Silverstone potvrzen jako pořadatel VC, mohl by Silverstone splnit všechny podmínky, přestože je zde riziko špatného počasí, na které upozorňuje i Pirelli.

„Neslyšel jsem o testech, ale chtěli bychom ho pořádat,“ řekl šéf Silverstonu Stuart Pringle. „Je jasné, že s námi nebudou testovat, pokud nebudeme mít smlouvu a tu pořád nemáme.“

Týmy se dohodly, že budou v Barceloně pokračovat ve dvou čtyřdenních předsezónních testech, i když v kalendáři nebude VC Španělska.

Bahrajn byl vážně zvažován, z hlediska logistiky a nákladů to ale nebylo ideální řešení, zejména pro menší týmy. Výsledkem tak je, že bylo od nápadu upuštěno.

Prezident okruhu v Barceloně Vicenc Aguilera dal jasně najevo, že chce hostit testování i v případě, že bude závod zrušen.

„Myslím, že je to také dobrá akce,“ řekl. „Chceme být referenčním okruhem pro všechny mistrovství světa. Je to něco, co je pro nás přínosem. A tak bychom měli tento majetek využít co nejlépe.“

Sdílejte na:
Zavřít