Na sedačku u Mercedesu jsem nebyl připravený, připouští Wehrein

Na sedačku u Mercedesu jsem nebyl připravený, připouští Wehrein

Pascal Wehrlein tvrdí, že zklamání z toho, že nedostal místo u Mercedesu, nebylo tak velké, protože se soustředil na svůj trénink. Nicméně rozhodnutí týmu chápe.

Na konci loňského roku oznámil úřadující mistr světa Nico Rosberg, že s kariérou závodního jezdce končí, čímž pořádně zavařil svému zaměstnavateli Mercedesu, který za něj musel najít náhradu. Mezi horkými kandidáty byl mimo jiné také právě Rosbergův krajan Wehrlein.

Německá stáj nakonec přibrala do svého kádru Valtteriho Bottase. Rozhodujícím elementem pro Mercedes byly hlavně zkušenosti, kterých má Fin mnohem více. To postavilo Wehrleina zpět do velmi nepříjemné situace – stále totiž neměl sedačku pro letošní sezónu. Ale i na něj se usmálo štěstí poté, co se ho ujala švýcarská stáj Sauber.

Wehrlein uvedl, že mu šéf stáje Toto Wolff odůvodnil neangažování tím, že by to pro něj bylo příliš brzo, kdyby jej vzali do týmu již pro letošní rok.

„Tohle přesně řekl,“ vrací se k rozhovoru s Totem Wolffem ohledně volné sedačky po Rosbergovi. „Rok zkušeností prostě nestačí. To mi bylo hned jasné. Řekl, že by bylo lepší, kdybych měl více zkušeností a obzvlášť, když piloti zaznamenávají ve druhém roce velké pokroky.“

 „Mercedes chce mít připraveného a perfektního jezdce. V tomto ohledu ještě nejsem na limitu, protože nemám dostatek zkušeností,“ připouští dvaadvacetiletý Němec. Zároveň ale nechtěl svoji šanci promarnit: „Pokud se naskytne nějaká šance, musíte se jí chopit. S jedním rokem zkušeností samozřejmě ještě nejste na limitu a kvůli malému množství zkušeností se dopouštíte chyb, jako například špatný feedback při nastavování vozu. Samozřejmě chyby se zredukují, když jezdíte ve Formuli 1 například pět let.“

Ačkoliv věděl, že je u Mercedesu na seznamu náhradníků, tak nijak velkou pozornost k tomu nesměřoval, tudíž z následného verdiktu nebyl ani tolik zklamaný.

„Věděl jsem, že jsem jedním z kandidátů, jednou z možností, ale nezaměřoval jsem se na to. Já o tom nerozhoduji, takže jsem se soustředil na svůj trénink, na to, co můžu letos zlepšit, a čekal na padnutí verdiktu,“  uzavřel jezdec Sauberu.

Sdílejte na:
Zavřít