Na papíře to vypadá lépe, říká po pátku Leclerc

Na papíře to vypadá lépe, říká po pátku Leclerc

Charles Leclerc byl v obou pátečních trénincích v čele tabulky, ale Lewis Hamilton se ve druhém tréninku dostal opravdu blízko. Monačan se nechal slyšet, že papírové výsledky mají daleko od pravdy.

Ferrari je pro GP Itálie označováno za favorita díky velkému výkonu pohonné jednotky a vysoké maximální rychlosti. Přesto byl rozdíl mezi Leclercem a Hamiltonem pouhých 68 tisícin sekundy.

Vítěz GP Belgie si myslí, že i přesto výsledky druhého tréninku neukazují pravou rychlost stříbrných šípů.

„Byl to dobrý den, první a první místo, ale myslím si, že na papíře to vypadá lépe, než jak to opravdu v tuhle chvíli je,“ řekl po pátečních volných trénincích 21letý Leclerc.

„Ve druhém tréninku nemohli zajet své rychlé kolo ve chvíli, kdy na trati panovaly nejlepší podmínky, a i tak byli velmi blízko. Jsou silní, hodně silní. Zítra budou velkou konkurencí.“

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas byli překvapeni malou ztrátou na domácí Ferrari. Zdá se, že vzpínající se kůň netěží ze své výkonnostní výhody jako například minulý víkend ve Spa.

Vettel: Cítím se sebevědoměji, Mercedes ale nespí

Leclercův týmový kolega, čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel, ztratil na Monačana 2 desetiny sekundy a skončil na třetím místě mezi oběma stříbrnými šípy.

Vettel se nechal slyšet, že se ve voze cítí komfortněji a sebevědoměji. Na otázku, proč není Ferrari jednoznačně vpředu, když papírově měli v Monze dominovat, odpověděl Němec: „Jsou rychlí. Mercedes nespí. Nevím, jaký papír jste měli vy, ale my máme jiný.“

Hamilton zajel své nejrychlejší kolo ve chvíli, kdy měl perfektní slipstream. Leclerc naopak ne, právě tenhle faktor by mohl být v kvalifikaci rozhodující.

Na otázku, zda bude Ferrari v kvalifikaci taktizovat, aby měli lepší slipstream, odpověděl Leclerc: „Nemyslím si, že obětujeme jedno naše auto kvůli výhodě toho druhého.“

„Pokusíme se odvést co nejlepší práci a uvidí se, jak to dopadne,“ zakončil rozhovor charismatický Monačan.

Sdílejte na:
Zavřít