Motokárista narazil do garáže a udělal díru do zdi

Motokárista narazil do garáže a udělal díru do zdi

Kuriózních motokárových nehod se stalo už mnoho, tahle ale nemá obdoby – závodník dostal na výjezdu ze zatáčky smyk, což jej nasměrovalo mimo závodní trať. Bohužel pro něj na místo, kde nestála žádná bariéra. Závodník si to tedy namířil rovnou do zdi.

Celý incident se odehrál v Singapuru. Jezdec se projížděl po trati, na výjezdu ze zatáčky ale nedokázal svou motokáru zkorigovat a dostal přetáčivý smyk, což ho vyvedlo mimo závodní trať.

Takových incidentů se stalo už mnoho, a nejen v motokárách – závodník pak většinou končí v bariéře a z trati odchází s pošramoceným egem. V tomhle případě jej ale nečekal náraz do ochranné bariéry, na tomhle místě byl totiž výjezd z garáže a nikoho nenapadlo, že by tu mohlo dojít k ošklivé nehodě. Výjezd tedy nebyl nijak zabezpečený.

Motokára nejdříve najela na obří obrubník, který ji katapultoval do zdi napravo od prosklených dveří. Náraz byl velmi silný, závodní stroj po sobě zanechal ve zdi obří díru. Motokárista vyvázl bez zranění. Uvnitř garáže to odnesl akorát stůl s židlí.

Zeď byla během několika hodin opravena. Aby se podobný incident už nikdy neopakoval, rozhodl se majitel trati instalovat před zeď ochranou bariéru. Doufejme, že tento trend budou následovat i další motokárové tratě, které si se zabezpečením nelámou hlavu.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít