Monster tlačí na výměnnou jízdu pro jezdce F1 a MotoGP

Monster tlačí na výměnnou jízdu pro jezdce F1 a MotoGP

Výrobce energetických nápojů Monster míří k prohozu mezi formulovým šampionem Lewisem Hamiltonem a hvězdou MotoGP, Valentinem Rossim.

Jakožto osobní sponzor obou zmíněných jezdců zvažuje Monster podobnou událost už tři roky, zatím ale jen s malým úspěchem.

Nicméně, jako nový titulární sponzor Yamahy v MotoGP může Monster zvýšit svůj tlak, aby Hamilton usedl na motocykl kategorie M1 a Rossi do kokpitu vozu Formule 1.

„Nad touto možností jsme uvažovali léta, ale nebyli jsme ji schopni zrealizovat,“ uvedl mluvčí Yamahy.

„Uvidíme co se stane tentokrát. Nic zatím nic není jisté, ani zdaleka.“

Celá situace ale není tak jednoduchá. Smlouvy obou jezdců totiž teoreticky zabraňují tomu, aby se podobná akce konala před závěrečnou velkou cenou Formule 1, která se pojede 1. prosince v Abu Zabí.

Nicméně Monster už má s podobnou akcí zkušenost. Rossiho bývalý týmový kolega, Jorge Lorenzo, absolvoval projížďku ve voze Mercedesu v roce 2016 na silverstonském okruhu.

Pro Hamiltona by výměna jezdců také nebyla prvním setkáním s MotoGP. Tento víkeknd je v Kataru na úvodním podniku letošní sezóny MotoGP jako host partnera Mercedesu, Petronasu. Petronas sponzoruje nový sesterský tým Yamahy, SRT. Také v Petronasu věří, že by se mohla uskutečnit podobná výměna.

Pětinásobný mistr světa ale zažil více setkání se závodními motocykly. Loni testoval motocykl kategorie MotoGP v Jerezu. Britský pilot absolvoval jízdu po boku továrních jezdců Sama Lowse a Michaela van der Marka.

Hamilton uvedl, že by podobné akce na motocyklech chtěl absolvovat i v budoucnu.

Sdílejte na:
Zavřít