Monako si své místo v kalendáři F1 zaslouží, říká Herbert

Monako si své místo v kalendáři F1 zaslouží, říká Herbert

Podle Johnyho Herberta, bývalého pilota formule 1, si Monako zaslouží své místo v kalendáři královny motorsportu, přestože někteří označují tento závod jako nudný. Důvodem je podle něj vysoká návštěvnost a jeho kouzlo, a výzva, kterou jezdcům přináší.

Přestože nedělní závod v Monte Carlu bývá poněkud nudnou záležitostí, jelikož jsou monoposty formule 1 tak široké, že se jezdci nejsou schopni v úzkých uličkách předjíždět, Johny Herbert chce, aby v kalendáři zůstal. 

Na tomto okruhu závodil Herbert ve své kariéře desetkrát, a přestože se od té doby monoposty zvětšily, mnohé z problémů, kterým zde čelil on, čelí jezdci i dnes. Stížností na tento okruh stále přibývá, ale Herbert je toho názoru, že by se zde Velká cena měla i nadále pořádat.  

Stále nás přitahuje,” řekl v Monaku PlanetF1.com.Dnes jsem asi mluvil s více novými americkými fanoušky než za posledních pět let, tímto směrem to roste. Pořád je to Monako. Muž, se kterým jsem mluvil předtím, řekl, že si pamatuje, jak se na něj díval jako dítě a že vždycky bylo na jeho seznamu věcí, které chtěl za život udělat. 

„Stále je zlatým hřebem závodů ve formuli 1. Přitahuje spoustu lidí a lidé ho milují, protože ano, částečně jde o to, co se děje na trati, ale zároveň i o to, co se děje mimo ni. Stále má něco speciálního, co lidi rok co rok přitahuje, a pro mě je to nejlepší závod roku.” 

Z pohledu závodníka jde podle Herberta o to, aby v průběhu sezóny čelil různým výzvám, ať už se jedná o asfalt, nebo v případě Monaka o úzký okruh. Pořád je speciální. Myslím, že je to jeden z těch (závodů – pozn. redakce), které si jezdci stále užívají, protože mají rádi výzvy, a vždy by to pro ně měla být výzva. Minulý rok v Miami George (Russell – pozn. redakce) říkal, že povrch byl trochu záludný, a když Lando (Norris – pozn. Redakce) vyjel z trati, byly tam nějaké hrboly, kterých by se měli zbavit. Povrch byl i trochu kluzký, a měl by být prý stejný jako v Saúdské Arábii, kde je nejlepší, ale nemůžete dělat všechno stejně.” 

„Všude kam jezdíme je to jiné než tady, a výzva by neměla být podobná. Je to jiný styl přemýšlení, které musíte mít, když jezdíte na tomto okruhu. Někdo si to užívá, někdo ne. To k tomu patří, a tak by to mělo být,” dodal Johny Herbert.

Sdílejte na:
Zavřít