Mohl jsem být k Bottasovi tvrdší, připomíná Hamilton

Mohl jsem být k Bottasovi tvrdší, připomíná Hamilton

Obhájce titulu svedl s týmovým kolegou souboj v prvním kole závodu, po zbytek na něj dotíral. Po závodě oznámil, že nechtěl být zbytečně agresivní.

Lewis Hamilton se nechal slyšet, že ve Velké ceně Ázerbájdžánu mohl na svého týmového kolegu Valtteriho Bottase dotírat podstatně tvrději, nechtěl ale riskovat, že tým zbytečně přijde o cenné body.

Bottas po vyhrané kvalifikaci startoval do závodu z pole position, Hamilton ale předvedl lepší rozjezd a na Fina okamžitě zaútočil. Jejich souboj pokračoval skrze první dvě zatáčky, Bottas přitom i po vnější stopě pozici uhájil.

Ve zbytku závodu Hamilton týmového kolegu ohrožoval, ale ani přes použití DRS už se nedostal do žádné vážné šance. V cíli však sdělil, že mohl.

„Je to velice, velice těžké a nakonec člověk musí myslet na to, že když je v takhle velkém týmu, je sám jenom jeden člověk, tolik lidí na nás spoléhá,“ řekl Hamilton. „Mohl jsem sobecky tlačit mnohem víc, Valtteri by přišel o nějaké pozice, já bych zase získal.

Velice pravděpodobně by ho předjel někdo od Ferrari nebo tak.

Musíme spolupracovat, takže i když jsem ho předjet chtěl, musím být zároveň opatrný a dát mu dost místa, abychom byli schopni obsazovat první řadu a zůstat na těch pozicích.

Já jsem ve finále ztratil, ale to je oběť, kterou člověk musí přinést, aby tým vyhrál. Myslím, že kdybych bojoval s někým od Ferrari, vypadalo by to dost odlišně.“

Sdílejte na:
Zavřít