Mladíci v první řadě, Hamilton soustředěný na závod

Mladíci v první řadě, Hamilton soustředěný na závod

Max Verstappen ztrácí na Lewise Hamiltona 8 bodů v boji o titul. Dnešní kvalifikací si vybojoval pole position, což jej staví do nadějné pozice, odnést si z toho víkendu co možná nejvíce bodů. George Russell dnešním výkonem ohromil všechny, dokonce i sebe. Zítra postaví svůj Williams do první řady. Lewis Hamilton je spokojený s nastavením svého vozu na zítřejší závod, avšak ruce má ohledně strategie svázané.

Max Verstappen (1.)

“Nebyla to kvalifikace jako každá jiná. Potýkali jsme se hned s několika problémy. Bylo obtížné vůbec udržet vůz na cestě nebo vybrat správné pneumatiky ve správný čas. Nepomohla ani dlouhá pauza mezi Q2 a Q3.” 

“Jsem rád, že budu zítra startovat z prvního místa, je to nádherná trať s bohatou historií, musím však přiznat, že v těchto podmínkách je velice obtížná.”

“Hned v Q1 jsme zkusili nasadit pneumatiky do extrémního mokra, ale hned po vyjetí z boxu jsem věděl, že to bylo špatné rozhodnutí, oproti přechodným pneumatikám byly velice pomalé.” 

“Podtrženo sečteno, jsem rád jak dopadla dnešní kvalifikace. Zajistit si pole position po letní pauze je určitě něco, co mně i týmu zvedne morálku.” 

George Russell (2.) 

„Abych byl upřímný nemám vůbec slov,” řekl Russell. “Je to úžasný pocit. Rozhodně jsem nečekal takto vysoké umístění. Udělali jsme s týmem správná rozhodnutí ve správném čase, jsem velice šťastný. Těší mě, že můžeme navázat na skvělý výsledek z Maďarska i zde, vypadá to, že se naše tvrdá práce začíná vyplácet.”

“Když mi můj závodní inženýr říkal pořadí jezdců po kvalifikaci nemohl jsem uvěřit vlastním uším. Verstappen, Russell, Hamilton. Spadla mi brada, věděl jsem, že jsem zajel dobré kolo, ale rozhodně jsem nepočítal s druhým místem.”

“Bral jsem jako úspěch, že jsme se vůbec dostali do Q3. Vím však, že důležitější bude zítřek, zítra se totiž rozdávají body.”

“Auto se mi již od prvního dne tady v Belgii řídilo skvěle, měl jsem v něm velkou důvěru. V posledním kole jsem na to prostě šlápl, věděl jsem, že nemám co ztratit.” 

“Uvidíme jaké budou zítra podmínky, snad se nám podaří urvat pár bodů.” 

Lewis Hamilton (3.)

“Myslím, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že to byl velice náročný den. Snažil jsem se zůstat v dobré náladě, klidný a soustředěný.” 

“Chtěl bych pogratulovat Maxovi a Georgovi, dnes jeli skvěle, hlavně George.”

“Snažili jsme se celý víkend s týmem najít správnou rovnováhu v nastavení auta. Mít dost přítlaku v zatáčkách a zároveň neztrácet příliš mnoho času na rovinkách. Myslím, že se nám to docela podařilo. Možná to nebylo zcela optimální pro dnešní kvalifikaci, avšak zítra je nový den a uvidíme jaká bude situace na trati.”

“ Snad bude lepší počasí než dnes, jednak kvůli závodění, ale také kvůli fanouškům. Po dnešku musí být promočení až na kost.” 

“Nevím co přesně se přihodilo Valtterimu, ale zítra to bez něho budu mít těžší. Přece jenom teď nemáme tolik možnosti ohledně strategie.”

Sdílejte na:
Zavřít