Mladíci testují F2008

Mladíci testují F2008

Členové jezdecké akademie italského týmu Ferrari, Jules Bianchi, Mirko Bortolotti a Daniel Zampieri dostali v pátek odpoledne příležitost otestovat dva roky starý monopost této stáje.

Talentovaní a mladí piloti akademie stáje Ferrari budou v průběhu letošního roku testovat celkem pětkrát a páteční jízda na okruhu ve Fioranu pro ně byla z této série vůbec prvním vystoupením. Ani jeden z jezdců ale netestoval monopost Formule 1 poprvé, všichni tedy měli zkušenosti z již předchozích let.

Od prosincových testovacích jízd ve španělském Jerezu jsem získal opravdu hodně sebevědomí, prozradil pro oficiální stránky týmu Bianchi. Páteční jízda byla hodně o dlouhých úsecích, během kterých jsem pracoval na co největším zlepšení svého dosavadního výkonu,“ řekl dále pilot série GP2.

Je to velmi náročné na fyzickou a psychickou připravenost jednotlivců,“ řekl šéf mládežnické akademie stáje Ferrari, Luca Baldisserri. Testovali jsme fyzickou kondici pilotů, ale také jejich zdraví a mentální schopnosti. Testování samotné proběhlo podle představ, je velmi úchvatné sledovat mladé jezdce s minimálními zkušenostmi za volantem monopostů Formule 1,“ dodal Baldisserri.

Sdílejte na:
Zavřít