Mika Häkkinen: Vyhrávání závodů Maxe určitě nenudí

Mika Häkkinen: Vyhrávání závodů Maxe určitě nenudí

Šampion formule 1 Mika Häkkinen trvá na tom, že Max Verstappen se nebude nudit, i když bude vyhrávat každou velkou cenu, jako se mu to podařilo v posledních osmi závodech. Nadvláda Red Bullu dle něj nebude trvat věčně.

Nizozemská hvězda Red Bullu v Poháru jezdců ujíždí všem monopostům na startovním roštu podobným stylem jako Mika Häkkinen v roce 1998 s McLarenem. Finský pilot tehdy předčil i svého kolegu Davida Coultharda ve stejném voze, který byl v té době suverénně nejlepším monopostem sezóny.

Letošní sezóna Maxe Verstappena to do jisté míry odráží, i když je ještě dominantnější. Mika Häkkinen přesně ví, jaké pocity mladý nizozemský pilot má. „Když jsem závodil ve formuli 1, když jsem v roce 1998 vyhrával a dominoval nad svým týmovým kolegou Davidem Coulthardem, cítil jsem, že ten rok byl fantastický,“ řekl pro RacingNews365.

„Nebyla to nuda a jsem si jistý, že Max (Verstappen – pozn. red.) zažívá to samé. Nenudí se, závody mu nepřipadají nudné. Po celou dobu zvyšuje své osobní limity a výkonnost, což je skvělé, ale samozřejmě když se na to dívají fanoušci, kteří nejsou jeho příznivci, tak si myslí, že je to nuda, ale jeho fanoušci si myslí, že je to to nejlepší,“ pokračoval.

„Max Verstappen je momentálně vítěz, Red Bull je vítěz a tohle je závodění. Bude to trvat věčně? Ne, protože takhle se historie opakuje. Budou přicházet změny. Kdy? To nevím, ale mohu jen říct, že za tu práci, kterou odvádějí a za úspěch, kterého se jim dostává, si to zaslouží. Ať si to užijí.“

Sdílejte na:
Zavřít