Mick Schumacher se po havárii nezúčastní závodu v Džiddě

Mick Schumacher se po havárii nezúčastní závodu v Džiddě

Americká stáj Haas potvrdila, že Mick Schumacher nebude závodit v neděli. Německý pilot měl během sobotní kvalifikace těžkou havárii, která vyústila v přerušení kvalifikace na celou hodinu.

Mick Schumacher ztratil kontrolu na svým vozem v zatáčce číslo 12, narazil do zdi a následně se odrazil na druhou stranu tratě, kde jeho monopost zastavil. Německý pilot byl vyproštěn z vozu a převezen do lékařského centra na okruhu, kde bylo potvrzeno, že nemá žádná viditelná zranění.

Následně byl letecky převezen do nemocnice k preventivnímu vyšetření a jeho účast v nedělním závodě byla vyloučena.

„Nejlepší věcí je, že Mick zřejmě nemá žádná zranění, právě teď je v nemocnici a kontrolují ho lékaři, takže je v dobrých rukou. Je možné, že bude muset zůstat přes noc v nemocnici na pozorování. Na základě těchto faktů a místa, kde jsme, jsme se rozhodli, že zítra nenasadíme jeho monopost do závodu,“ uvedl šéf týmu Haas Guenther Steiner.

Kevin Magnussen odstartuje do závodu z desáté pozice, bude tak jediným pilotem Haasu na startovním roštu.

Předpisy formule 1 stanovují, aby se jezdec mohl účastnit závodu, musí během víkendu absolvovat jeden trénink, který může být i kvalifikace. Z tohoto důvodu nebude německý pilot pro závod nahrazen.

„Slyšel jsem, že Mick je nezraněný, což je dobré a neuvěřitelné, když vidíte, jakou měl havárii. Ale bezpečnost je u těchto vozů tak dobrá s tím, že můžete odejít od takové havárie, je to impozantní. Myslím, že až do té chvíle měl skvělou kvalifikaci a měl na dobrý výsledek, takže se prostě bude muset vrátit, nasednout na koně a odrazit se ode dna,“ řekl jeho týmový kolega Kevin Magnussen.

Sám Mick Schumacher v sobotu večer umístil na své sociální sítě vzkaz: „Ahoj všichni, jen jsem chtěl říci, že jsem ok. Děkuji za milé zprávy. Auto bylo skvělé, vrátíme se silnější.“

Sdílejte na:
Zavřít