Mick Schumacher oslavuje 6. místo: Jsem naprosto spokojen

Mick Schumacher oslavuje 6. místo: Jsem naprosto spokojen

Mick Schumacher zaznamenal svůj nelepší výsledek, když Velkou cenu Rakouska dokončil na skvělém šestém místě, přičemž porazil svého týmového kolegu Kevina Magnussena. Dle Němcova slov také forma samotného Haasu má vzestupnou tendenci.

Ještě před Velkou cenou Velké Británie se stahovaly nad synem sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera, Mickem, mračna, jelikož kupil jednu chybu za druhou.

Ovšem závod na britském Silverstonu jeho „prokletí“ evidentně zlomil. Sice v kvalifikaci skončil až devatenáctý s půlvteřinovou ztrátou na kolegu Magnussena, nicméně ani Dán se nedostal z prvního segmentu, ale závod už měl naprosto odlišný průběh. Mladý Němec se úspěšně probojovával polem vzhůru, přičemž předvedl krásný a ostrý souboj s Maxem Verstappenem. Nakonec si dojel pro solidní osmé místo a po 31 závodech pro první body ve formuli 1. Tento výkon, jak se zdá, mu vrátil jeho ztracenou sebedůvěru, jelikož o týden později ve Spielbergu jel fantasticky už od samého počátku. Ono oba vozy po trati na své poměry o víkendu lítaly. V kvalifikaci duo Schumacher-Magnussen skončilo na šesté, resp. sedmé pozici.

V sobotním sprintu si sice o pár míst pohoršili, když Magnussen cílovou pásku proťal jako sedmý a Schumacher o dvě příčky za ním. Avšak Schumacher na tom mohl být mnohem lépe, jelikož byl značně rychlejší než jeho parťák. Tým ale přikázal, ať drží pozice, s čímž Schumacher nesouhlasil, ale rozkaz uposlechl.

Na výbornou formu navázal i v neděli, když po zastávce v boxech překonával své soupeře, mezi kterými byl i ostřílený mazák Fernando Alonso.

„Jsem šťastný a v autě jsem se cítil dobře. Gumy sice nedržely tak dlouho, jak jsme čekali, proto jsme to museli změnit na dvě zastávky, ale ukázali jsme velkou rychlost,“ liboval si spokojeně rodák z Vufflens-le-Château po vydařené velké ceně, ve které si dojel pro svůj doposud nejlepší výsledek v kariéře. Zaslouženě byl zvolen následně jezdcem dne. „Se dneškem jsme celkově spokojení. Včera jsme nechali ležet pár bodů, ale s výkonem, který momentálně ukazujeme, budeme mít v budoucnosti ještě hodně závodu, ve kterých budeme moci body sebrat.“

Magnussen málem odstoupil

Dánský závodník nedokázal v neděli držet tempo se Schumacherem a ve 32. kole po špatném výjezdu z osmé zatáčky jej Němec o dvě zatáčky později na brzdách předjel. Ovšem Magnussen se ani příliš nebránil, jelikož si uvědomoval, že je pomalejší: „Když je rychlejší, tak ho nebudu blokovat. Musíme pracovat jako tým. Jsem tu, abych pomohl. Jsem šťastný, že jsme oba vyjeli body. Kdybych ho býval blokoval, asi bychom to nezvládli.“

Americká stáj v posledních dvou závodech očividně chytila druhý dech, neboť pokaždé oba vozy bodovali. Celkem získali 22 bodů, díky čemuž se posunuli v Poháru konstruktérů na průběžné sedmé místo.

„Dneska 12, za celý víkend 14 bodů. Jsem velmi šťastný a hrdý na tým. Měli jsme skvělou kvalifikaci, pak skvělý sprint a špičkový závod. Konečně se štěstí vrátilo. Poslední závody pro nás nebyly lehké, ačkoliv rychlost byla.“

Magnussenova nedostatečná rychlost však měla svoji příčinu, jelikož měl poškozený motor a hrozilo, že závod ani nedokončí. „Měl jsem problémy s motorem, občas správně nezapaloval. Opravdu jsem se bál a modlil k bohu, aby nebouchl. Naštěstí se to nestalo a závod jsem mohl dokončit.“

Zajímavostí je, že dvojitý finiš na bodech přišel pro Haas téměř po dvou letech. Naposledy oba vozy Haasu bodovaly v Brazílii a Abú Zabí 2018. Třikrát v řadě se jim ale v nejlepší desítce nikdy dokončit závod nepodařilo.

Sdílejte na:
Zavřít