Mexiko nestihlo deadline, v ohrožení dalších 5 závodů

Mexiko nestihlo deadline, v ohrožení dalších 5 závodů

Pořadatelé Velké ceny Mexika prozradili, že nestihli dostat svůj závod do provizorního kalendáře pro rok 2020. Nejedná se přitom o jediný ohrožený podnik.

Závod na okruhu bratří Rodríguezů přišel o státní podporu a organizátoři nestihli termín pro zařazení do předběžného kalendáře velkých cen 2020.

Potíže mají přitom také podniky ve Španělsku, Velké Británii, Německu a Itálii. Všem totiž letos vyprší jejich aktuální kontrakt, nový přitom zatím není podepsaný. Žádný z nich tedy nemá místo na seznamu pro příští sezónu jisté.

Pořadatelé Velké ceny Mexika ve svém prohlášení uvedli: „Poté, co vypršelo datum pro udržení data, které jsme pro GP Mexika Formule 1 využívali, bychom rádi komunikovali, že promotéři podniku přišli o přednostní právo na toto datum v kalendáři pro rok 2020.

Nicméně, jednání jak s Formulí 1, tak úřady v naší zemi stále probíhají ve snaze nalézt alternativu a udržet závod v Mexiku.

Jakmile budeme mít novinky ohledně jednání, která s úřady vedeme, zveřejníme je, pouze skrze oficiální kanály a mluvčí.“

f1_perez_mexico_2018

Výkonný ředitel F1 Chase Carey však tvrdí, že se nejedná o žádnou dramatickou situaci, nýbrž pouze o skutečnost, která platí každý rok.

„Máme smlouvy, podle kterých je rok 2019 poslední, kdy buď dáme dohromady smlouvu novou, nebo si každý půjdeme svojí cestou,“ řekl. „A skutečně na tom není unikátního nic, co by neplatilo loni.

Loni jsme prodlužovali několik smluv, stejně jako jsme několik smluv prodlužovali o rok dříve. V každém z těch případů jde o specifické body.“

Stále platí, že zmíněné velké ceny ještě mají čas na to podepsat nový kontrakt a místo v kalendáři Formule 1 si podržet.

Pro rok 2020 je zatím jediným novým přírůstkem plánovaná GP ve Vietnamu. Carey přitom tvrdí, že prioritou je držet se ostatních stávajících podniků, ačkoliv o pořádání závodu F1 mají zájem další země včetně evropských. Tam se jako nejrealističtější varianta zatím jeví Nizozemsko, kde svou touhu vyslovily okruhy Zandvoort a Assen.

Sdílejte na:
Zavřít