Mercedes si jede vlastní ligu, obává se Vettel

Mercedes si jede vlastní ligu, obává se Vettel

Hamilton s Bottasem ovládli páteční tréninky úvodní GP Austrálie s obrovským náskokem, který možná konkurence nebude schopna dohnat.

Ještě na konci předsezónních testů v Barceloně bylo favoritem Ferrari, které zakončilo zimní přípravy jako nejrychlejší.

Páteční tréninky úvodní Velké ceny Austrálie však ukázaly jiný obrázek. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas v barvách Mercedesu totiž ovládli čelo tabulky a svým konkurentům byli na míle vzdáleni.

„Poměrně nás to překvapilo,“ přiznal Vettel. „Říkal jsem si, že vypadají rychle. A nevím, jestli je to jen tím, že jsme se dnes trochu trápili, nebo také jiní, faktem ale je, že oni si jeli svoji vlastní ligu.

Možná měli všichni ostatní problémy a ještě to dokážeme otočit, oni ale rozhodně vypadají velice silně, mnohem silněji, než před víkendem tvrdili.“

Vettel a jeho nový týmový kolega Charles Leclerc byli ještě v prvním tréninku ani ne desetinu za nejrychlejším Hamiltonem, odpoledne se ale výsledkovou listinou propadli na páté, resp. deváté místo.

Na dotaz, proč Ferrari na Mercedes výkonnostně ztrácí, Němec odpověděl: „Důvody neznáme, ale hledáme je,“ než zavtipkoval: „Kdybyste je náhodou potkali, dejte nám vědět a pošlete je k nám do garáže.“

Přestože SF90 se nechová špatně, ještě stále mu podle Vettela něco schází: „Cítím, že mám auto v ruce jako v testech, ale nedělá úplně to samé, sem tam to ještě není přesně to, co bych chtěl, proto mi chybí jistota.

Nemyslím si, že to bylo hrozné. Sem tam se našly kousíčky, které byly opravdu dobré, na nich můžeme stavět.“

Týmový kolega Charles Leclerc si auto pochvaloval v prvním tréninku. Odpoledne měl ale problémy s pneumatikami a také příchozím větrem.

„Nakonec ještě nejedeme úplně naplno, to je jasné,“ řekl Monačan. „Až teprve v kvalifikaci uvidíme, jak na tom doopravdy jsme. Jestli panikaříme? Ne, ještě ne.“

Sdílejte na:
Zavřít