Mercedes se proti penalizaci neodvolá

Mercedes se proti penalizaci neodvolá

Stáj Mercedes GP se rozhodla, že již nebude pokračovat v jednáních o odvolání penalizace, která byla po závodě na monackém okruhu udělena Michaelu Schumacherovi.

O co přesně šlo? Michael Schumacher dostal penalizaci přičtení dvaceti sekund k výslednému času za to, že během posledního kola za Safety carem předjel Fernanda Alonsa a probojoval se tak neprávem na šestou příčku.

Vedení stáje Mercedes bylo názoru, že jezdec může na dráze předjíždět v okamžiku, kdy již bezpečnostní vozidlo opustí závodní dráhu, tudíž že Michael Schumacher předjel svého oponenta v souladu s pravidly. Z omylu jej ale vyvedla FIA, která potvrdila, že předjíždět se může po zajetí Safety caru do boxů, ale až ve chvíli, kdy vůz přejede startovní čáru, což bylo během posledního kola závodu nemožné.

V oficiálním vyjádření, které stáj Mercedes vydala dnes odpoledne stojí, že již byl vyřešen problém s tímto pravidlem a tým tak již nebude v pokusech o odvolání Schumacherova trestu i nadále pokračovat. Přestože nemůžeme být s výsledkem spokojeni, chceme tímto alespoň poděkovat Mezinárodní automobilové federaci za ujasnění výsledků a vyslyšení proseb našeho týmu,“ stálo dále v prohlášení.

Sdílejte na:
Zavřít