Mercedes prodělal na strategii a nefungujícím obutí

Mercedes prodělal na strategii a nefungujícím obutí

Nechápavé pohledy a poraženecké kroucení hlavou. Tak se v cíli závodu cítili oba jezdci Mercedesu. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas ale i přes ztracenou výhru dokončili na druhém a třetím místě.

VC 70. výročí F1 Mercedesu nevyšla dle představ. Po startu z první řady očekávaly černé šípy hladký průběh závodu, jak se ale ukázalo, třetí Max Verstappen pro ně byl reálnou hrozbou.

Zatímco Holanďan se svými pneumatikami pracoval dokonale, duo Mercedesu mělo s managementem problémy. Oba po první sérii zastávek v boxech ztratili pozici ve prospěch Maxe Verstappena.

Hamilton: Pneumatiky byly nafouklé jako party balónky

Šestinásobný mistr světa nenavýšil počet vítězství na domácím Silverstonu a byl v hybridní turbo-éře podruhé poražen. V roce 2018 jej z trůnu sesadil Sebastian Vettel, letos během VC 70. výročí F1 Max Verstappen.

Lewis Hamilton se během závodu výrazně trápil s pneumatikami, svou rychlost našel teprve během posledního stintu. Ačkoliv se na trať vrátil na třetím místě, podařilo se mu dostat před týmového kolegu Valtteriho Bottase.

Minulý týden potkaly oba vozy Mercedesu v závěru závodu defekty pneumatik. Kromě černých šípů přišel o dobrou pozici i Carlos Sainz, kterému též praskla pneumatika. Na tento víkend připravilo Pirelli o jeden stupeň měkčí směsi a navýšilo tlak v pneumatikách.

Novináři se Hamiltona zeptali, zda nebyl příčinou problémů fakt, že se Mercedes nedokázal změnám přizpůsobit jako ostatní.

„Nevím o tom, ale jsem si jistý, že jsme jako tým odvedli maximum, protože se nám nic podobného v minulosti nestalo,“ prozradil Hamilton.

„Pirelli se minulý týden trápilo s defekty. Potom dochází k tomu, že víkend od víkendu navyšují tlaky v pneumatikách. Nyní jsou nafouklé jako party balónky, takhle vysoké tlaky v pneumatikách jsem na trati ještě neviděl.“

„Nedivil bych se, kdyby to byl důvod, proč se trápíme. Nevím, zda se ostatní netrápili s puchýři jako my, na to se musíme podívat.“

Z druhého místa v cíli závodu má ale Hamilton radost, jelikož se po většinu závodu trápil s puchýři na povrchu pneumatik.

„Bylo to nečekané, puchýře nás zasáhly opravdu extrémně, dosud jsme nic podobného nezažili. Nakonec jsem ale za výsledek vděčný.“

Lewis Hamilton vyrovnal na Silverstonu jeden veliký rekord. On a Michael Schumacher získali během své kariéry shodný počet pódiových umístění, a to 155. Lewis Hamilton má velikou šanci sedminásobného šampiona už za týden v Barceloně překonat.

Bottas: Zaspali jsme se strategií

Hamiltonův kolega Valtteri Bottas dojel do cíle na třetím místě. Podle něj jeho tým v jednu část závodu zaspal a nedokázal odpovědět na strategii vítězného Verstappena.

„Je to frustrující, dojet po startu z pole position na třetím místě není ideální,“ prozradil po závodě Bottas.

„Jako tým jsme v jednu chvíli zaspali, Max před námi skvěle pracoval s pneumatikami, zatímco naše strategie měla daleko od ideálu. Po dnešku se máme co učit.“

„Měli jsme šanci se Maxe držet, ale jakmile jsem ke konci závodu zatlačil, pneumatiky se začaly rozpadat. Trápilo nás puchýřování, zatímco Red Bull neměl žádné, takže měli výhodu.“

Podle Valtteriho Bottase se pneumatiky po většinu závodu přehřívaly. Systém DAS dnes Mercedesu nepomohl.

„Pneumatiky se přehřívaly, takže jsme je prakticky uvařili,“ zakončil Bottas.

Fin se v jezdeckém šampionátu propadl na 3. místo za Maxe Verstappena. Na svého týmového kolegu ztrácí už 34 bodů, na druhého Verstappena 4 body.

Sdílejte na:
Zavřít