Mercedes představil monopost na letošní sezonu

Mercedes představil monopost na letošní sezonu

Mercedes je již devátou stájí, která odhalila svůj vůz na sezonu 2024. Tým z Brackley se letos pokusí se svým stříbrnočerně lakovaným monopostem W15 konkurovat Red Bullu.

Mercedes odhalil nový monopost W15, který prošel oproti svému předchůdci velkým množstvím technických změn. Týmu se v minulé sezoně podařilo získat 409 bodů, čímž si zajistil druhé místo v Poháru konstruktérů s náskokem pouhých tří bodů na Ferrari.

Stáj se letos soustředí na souboj o titul s dominantním Red Bullem. Zároveň se jedná o poslední společný rok jezdecké dvojice Lewis Hamilton a George Russell, protože sedminásobný mistr světa bude od příštího roku jezdit pod stájí Ferrari.

Šéf týmu Toto Wolff se k novému vozu vyjádřil: „Měli jsme velmi náročnou zimu a samozřejmě to je naše poslední sezona s Lewisem Hamiltonem. Záleží nám na tom, abychom měli velmi rychlé auto, a všichni v továrně na tom pracují. Nepamatuji si, kdy jsme naposledy byli tak nadšení z nového vozu. Upravili jsme aerodynamiku a provedli spoustu dalších změn. Doufáme, že se to odrazí na výkonu a vůz bude více předvídatelný. Vše samozřejmě uvidíme příští týden v Bahrajnu.“

Lewis Hamilton k nadcházející sezoně řekl: „S tímto týmem jsem strávil jedenáct let svého života. Je pro mě velkou poctou, že mám možnost pracovat s těmito lidmi a sledovat, kolik práce udělali během zimy. Začátek sezony je pro mě nejvíce vzrušující částí roku. Poprvé vidím tento vůz jako celek a jsem z něho nadšený.“

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Zuzana Jirásková)
Sdílejte na:
Zavřít