Mercedes ovládl i druhý trénink, Hamilton zůstal na čele

Mercedes ovládl i druhý trénink, Hamilton zůstal na čele

I odpoledne zůstala na čele dvojice Mercedesu, nejrychlejší čas zajel úřadující šampion Lewis Hamilton. Za druhým Valtterim Bottasem skončil na hezkém třetím místě Sergio Pérez na Racing Pointu.

Jezdci vyjeli na trať v druhém tréninku na suchu, ale obloha byla zahalena tmavými mraky.

Prvním byl na trati Romain Grosjean. Jezdce Haasu vyřadily z dopoledních jízd problémy s brzdami, musel tedy využít maximum času druhého tréninku.

Stejně jako v prvním tréninku se z monopostu Sergia Péreze zakouřilo. Opět se ale nejednalo o vážný problém.

V první zatáčce se roztočil Daniil Kvjat, který chyboval už v prvním tréninku. Jen tak tak minul bariéru. Stejnou chybu předvedl i nováček Nicholas Latifi.

Latifi u jedné chyby nezůstal, ve třetí zatáčce minul brzdný bod a byl donucen vyjet mimo trať. Třetí zatáčka potrápila i Valtteriho Bottase.

Po půl hodině vedl průběžné pořadí Lewis Hamilton před druhým Maxem Verstappenem a třetím Lancem Strollem. Ferrari se pohybovalo ve středu pole, nijak směrodatné to ale nebylo. Týmy se totiž zaměřovaly na závodní program a testování nových dílů.

Racing Point potvrdil svou rychlost, oba vozy se po 35 minutách udržovali v top 5 s Pérezem na druhém místě.

Mimo závodní trať se v 6. zatáčce podíval Kimi Räikkönen, do bariéry ale nenarazil. Alexander Albon si týmu postěžoval, že „s vyvážením vozu je něco špatně“ a zajel zpět do boxů.

V polovině tréninku se do čela dostaly mercedesy Lewise Hamiltona a Valtteriho Bottase. Třetí Pérez ztrácel na úřadujícího šampiona skoro tři čtvrtě sekundy.

Do problémů se dostal Carlos Sainz na McLarenu. Při průjezdu přes obrubník si poškodil přední křídlo, jehož pravá část začala vlát.

Ve stejném úseku jako Kimi Räikkönen vyjel o několik minut později Max Verstappen. Stejně jako Iceman dostal i Holanďan smyk a musel projet štěrkovým kačírkem.

Nejen Maxe Verstappena, problémy potkaly také jeho kolegu Alexandera Albona. V první zatáčce se stejně jako v prvním tréninku dostal do hodin.

Mercedes ovládl také druhý páteční trénink, nejrychlejší čas zajel Lewis Hamilton před Valtterim Bottasem. Třetí místo udržel v růžově zbarveném racing pointu Sergio Pérez.

Sebastian Vettel skončil čtvrtý, do top 5 se dostal i Daniel Ricciardo. Lando Norris obsadil šestou příčku před sedmým Lancem Strollem. Nejlepší desítku uzavřeli Max Verstappen, Charles Leclerc a Carlos Sainz.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít