Mercedes měl v Abú Zabí snížený výkon motorů, „dávalo by to smysl”

Mercedes měl v Abú Zabí snížený výkon motorů, „dávalo by to smysl”

Lewis Hamilton říká, že si není vědom toho, zda Mercedes musel kvůli spolehlivosti na VC Abú Zabí omezit své pohonné jednotky, ale „dávalo by to smysl“, pokud by to udělali.

Po závodě získal Max Verstappen bezproblémové vítězství s vedením 15 sekund před nejbližším Mercedesem. Poté řekl: „Četl jsem, že museli trochu omezit výkon motorů, což jim moc nepomohlo.“

 

Lewis Hamilton (3.)

Hamilton odpověděl na Verstappenův komentář, že tým musel chránit vlastní MGU-K, a řekl: „Nemyslím si, že tomu tak je.“ Problém MGU-K na pohonné jednotce Mercedesu vedl k odstoupení i Sergia Péreze na Velké ceně Bahrajnu.

Hamilton se přiznal, že neví, jestli Mercedes tento víkend speciálně upravil své monoposty za účelem ochrany svých pohonných jednotek v Yas Marina.

Verstappen získal první místo s velkým náskokem.

 „Když se nyní poohlédneme, tak se na to zeptáme, protože jsem si toho osobně nebyl vědom, dorazil jsem pozdě ve čtvrtek v noci,“ řekl.

Hamilton však připustil, že v letošním roce došlo k problémům se spolehlivostí u jiných vozů poháněných motory od Mercedesu.

 „HPP a Mercedes odvedly tento rok úžasnou práci. Podíváte-li se například na mou spolehlivost, podařilo se nám dokončit úplně každý závod, takže to bylo opravdu fantastické.”

 „Vyskytly se problémy s jinými motory, které Mercedes udělal například pro Force India [Racing Point] a pro Williams. Takže určitě je na čem pracovat.”

 „Pokud s tím něco udělali, dávalo by to jistě smysl. Jsem vděčný za to, že jsme nyní již u konce a nebudeme už žádný z těchto motorů znovu používat, takže si můžem dovolit udělat udělat donuty. “

Valtteri Bottas (2.)

Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas také nevěděl o nějakém snížení pohonných jednotek Mercedesu.

 „Upřímně řečeno, nevěděl jsem, že byl omezený výkon motoru, takže k tomu nemůžu moc říct,“ prohlásil. „Nevím, jestli to bylo, kolik to bylo. Red Bull byl zjevně rychlejší a poprvé v letošním roce měli takový rozdíl v závodním tempu. Nic víc se k tomu říci nedá.“

Sdílejte na:
Zavřít