Mercedes ke konci Q3 nezrychlil. Jezdci neví proč

Mercedes ke konci Q3 nezrychlil. Jezdci neví proč

Černé šípy si opět vybojovaly kompletní první řadu pro start do zítřejší GP Španělska. Ačkoliv mají oba jezdci ze svých pozic radost, nechápou, z jakého důvodu nedokázali v posledním kvalifikačním pokusu zrychlit.

Počtvrté v řadě si Mercedes vyjel kompletní první řadu. Max Verstappen odstartuje ze třetího místa, po kvalifikaci vtipkoval, že si tuto pozici „zamluvil“.

Zvláštní ovšem bylo, že i přes zisk prvního a druhého místa nedokázal ani jeden z jezdců Mercedesu ve svém druhém pokusu zrychlit.

„Nevím, proč jsme nezrychlili,“ prozradil Lewis Hamilton, který si vyjel svou 92. pole position v kariéře. „Trať je nekrytá, takže se můžou teploty rychle měnit, stejně jako směr větru. První kolo bylo dobré, ale v některých místech byl prostor pro zlepšení.“

„Když jsem vyjel na trať do druhého pokusu, pneumatiky se nechovaly stejně, grip byl odlišný. Bylo to slabé kolo. Pokračoval jsem dál, ale tomu prvnímu se vůbec nemohlo vyrovnat.“

Lewis Hamilton se nechal slyšet, že tým přes noc na voze zapracoval, což mu v kvalifikaci pomohlo k zisku další pole position.

„Každé kvalifikační kolo bylo silné, mám z toho radost. Třetí část byla solidní. Sice jsem se v druhém pokusu nezlepšil, ale to se naštěstí nepovedlo ani tomu silnému chlápkovi z druhé poloviny garáže!“

Šestinásobný šampion a lídr šampionátu věří, že bude zítřejší závod vyrovnaný. Max Verstappen podle něj bude silným soupeřem, jelikož byl na delší vzdálenost podobně rychlý jako oba černé šípy.

„V závodě to bude o něčem jiném. Na jedno kolo jsme lepší než Red Bull, ale na delší vzdálenost jsme podle mého názoru vyrovnaní. Zítra to bude těsný souboj.“

Bottas si myslel, že bude druhé kolo lepší

Valtteri Bottas vyzval svého týmového kolegu k souboji o pole position. V obou pokusech se mu podařilo najít výhodu v prvním a druhém sektoru, v tom třetím ale na Hamiltona nějaký čas ztratil.

„Nemyslím si, že by se podmínky na trati mezi oběma pokusy změnily – minimálně mi to tak nepřišlo,“ přiznal finský závodník.

„Myslel jsem si, že jsem zrychlil, když jsem projel cílem, zobrazovalo se mi, že jsem o desetinu lepší než v minulém pokusu, ale pak to zmizelo – takhle to s delta časy občas funguje.“

„Nevím – měl jsem za to, že má druhá jízda byla lepší, ale nebyla. Přitom se na trati nic nezměnilo.“

Valtteri Bottas ztratil na svého týmového kolegu 59 tisícin sekundy. Do první zatáčky je to ale v Barceloně daleko – pokud se mu povede start, může Hamiltonovi znepříjemnit v první zatáčce život.

Sdílejte na:
Zavřít