Mercedes je „na dosah letošnímu prvnímu vítězství“

Mercedes je „na dosah letošnímu prvnímu vítězství“

V Mexiku byl Mercedes opět blízko svému letošnímu prvnímu vítězství, ovšem nakonec z toho bylo „pouze“ druhé místo. Přesto, že zbývají do konce sezony dva závody, tak v Mercedesu zůstávají optimističtí a věří v malý zázrak.

Na okruhu Bratří Rodrigezových vypadala německá stáj velmi silně, když George Russell startoval z první řady po boku Maxe Verstappena a Lewis Hamilton jako třetí. Zatímco Russellovi se odpich od startovního slotu nepovedl, tak Hamilton se dostal na druhé místo, na kterém závod dokončil. Russell se musel spokojit se čtvrtým místem. Jako malou cenou útěchy mu byl bod za nejrychlejší kolo.

Přesto si výsledek pochvalují. Nejen výkony svěřenců, nýbrž tomuto výsledku dopomohlo také nové přední křídlo. „Už v pátek jsme nasadili přední křídlo v přepracované verzi a na základě našich měření bylo vidět, že fungovalo podle očekávání. Proto zůstalo na autě po zbytek víkendu,“ popisuje inženýr Mercedesu James Volwes v pozávodní analýze a dodává: „Čelu jsme stále blíže a blíže, na začátku sezony jsme se občas ztěží dostali do Q2 nebo Q3, ale teď jsme už jen kousíček od prvního vítězství. Rozhodně jsme udělali krok vpřed.“

Nicméně zdůrazňuje, že výkon vozu také záleží na charakteristice tratí. Předpokládá, že v závěrečných dvou podnicích Ferrari chytne druhý dech a nebude mít tak strašidelnou ztrátu na lídra závodu jako tomu bylo v domovině Sergia Péreze.

„Jak jsme blízko, se liší trať od trati. Ferrari nebude tak pozadu jako v Mexiku. V Brazílii a Abú Zabí budeme blíže. Očekávám velmi těsný souboj. Red Bull má stále náskok, i když si nemyslím, že to jsou tři desetiny jako v kvalifikaci v Mexiku,“ uzavřel 43 letý Brit.

Sdílejte na:
Zavřít