Mercedes bude mít v Německu speciální zbarvení

Mercedes bude mít v Německu speciální zbarvení

Stříbrné šípy plánují mít během závodního víkendu v Německu speciální zbarvení, které bude oslavovat 125. výročí motorsportu a dvoustý závodní víkend Mercedesu ve Formuli 1.

Za první motoristický závod je považována událost, která se jmenovala Paříž – Rouen 1894. Závod, který proběhl 22. července 1894, měl celkovou délku 126 kilometrů. Oficiálním vítězem se stal Albert Lemaître. Řídil vůz Peugeot typu 7 poháněný motorem Daimler.

Mercedes rovněž tento víkend slaví dvoustý start ve Formuli 1 a je hlavním sponzorem GP Německa. Stříbrné šípy plánují mít speciální zbarvení, které oslavují tyto dvě události. Prozatím nic nebylo oficiálně potvrzeno, ale na sociálních sítích si Mercedes změnil své logo na to, které používal v roce 1894 a ukázal několik fotek auta se speciálním zbarvením.

„Letošní závod bude velmi speciální událost – jsme hlavním sponzorem GP Německa a Mercedes bude startovat do dvoustého závodu ve Formuli 1. Rovněž v Hockenheimu oslavíme pozoruhodné výročí – konkrétně 125 let motorsportu,“ řekl Toto Wolff.

„V roce 1894 se konal první automobilový závod z Paříže do Rouenu a vítězný stroj měl motor, který byl vyroben podle návrhu Gottlieba Daimlera. Byl to začátek velké motoristické tradice, která pokračuje do dnešního dne a jsme neskutečně hrdí, že můžeme napsat další kapitolu tohoto odkazu. Budeme mít speciální zbarvení, abychom vzdali hold našemu dědictví,“ dodal šéf Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít