Mercedes absolvoval druhý test vozu Formule E

Mercedes absolvoval druhý test vozu Formule E

Gary Paffett usedl do vozu Mercedes ABB Formule E poprvé, jelikož se s týmem na trati ve Varanu zúčastnil příprav pro sezónu 2019/2020.

Paffett, společně se současným jezdcem HWA Stoffelem Vandoornem, absolvoval dvoudenní testování, které Mercedes popsal jako „první test po shakedownu“, který se konal v dubnu a při kterém tým odjel více jak 500 km.

Vandoorne a současný jezdec Venturi Edorado Mortara absolvovali počáteční jízdu s testovacím vozem Mercedesu. Paffett tehdy závodil na události Intercontinental GT Challenge, která se konala na trati Laguna Seca.

„Bylo skvělé usednout znovu do vozu, který pohání Mercedes-Benz,“ uvedl Paffett, který závodil v DTM s Mercedesem 15 let. V roce 2018, ve kterém Mercedes opustil DTM, jelikož se chtěl soustředit na F1 a FE, vyhrál titul.

„Samozřejmě to bylo jiné než Mercedesy, které jsem řídil, ale byl to skvělý test.

Myslím si, že profesionalita a dovednost inženýrů v týmu je výjimečná. Není pochyb o tom, že je před námi hodně práce, ale test byl opravdu pozitivní.

Absolvovali jsme dobrou várku kilometrů a auto bylo velmi spolehlivé. Bylo to dobrých pár dní a nemůžu se dočkat, až se vrátím do kokpitu.“

 

Vandoorne řekl: „Měli jsme dva pozitivní dny testování ve Varanu. Bylo dobré sledovat vývoj našeho hnacího ústrojí od té doby, co jsem před časem jel během shakedownu.

Tohle vše je součástí naší dlouhé cesty. Před námi je ještě spousta práce a každý si toho je vědom.

Ale řekl bych, že první dojmy jsou velmi dobré. Základy jsou v pořádku a zdá se, že všechno funguje dobře. To je v tomto bodě důležité. Byl to pozitivní začátek.“

Paffett a Vandoorne dokončili 218 kol v průběhu druhého testu ve Varanu, přičemž každému řidiči byl přidělen půl den jízdy.

„Ve Varanu jsme dokončili druhou sérii testů v přípravě na šestou sezónu,“ řekl Ian James, jednatel společnosti Mercedes FE.

„Celkově vzato to byly dva velmi pozitivní dny testování, během kterých jsme byli schopni umístit novou pohonnou jednotku do auta.

Ale také jsme viděli, že je toho ještě hodně, abychom byli připraveni na první závod, který proběhne v Saúdské Arábii v listopadu.“

Sdílejte na:
Zavřít