Melbourne zvažuje změny na okruhu

Melbourne zvažuje změny na okruhu

Šéfové Velké ceny Austrálie zvažují udělat změny na trati v Albert Parku, jelikož okruh dosáhl nové smlouvy s Formulí 1.

Melbourne má jisté místo v kalendáři Formule 1 minimálně do roku 2025, jelikož došlo k prodloužení smlouvy o dva roky.

To nechává otevřené dveře pro Australian Grand Prix Corporation, která může zvážit změny na městském okruhu, na stole je změna povrchu a změna charakteristiky trati.

Možná je výměna rychlých zatáček 11 a 12 za zatáčku pomalou, čímž by se mohlo zlepšit předjíždění, které je od roku 2017 špatné.

„Je důležité mít návratnost ze všech investic, které děláte a možnost mít 2 roky navíc nám dává jistotu pro pár věcí,“ řekl ředitel AGPC Andrew Westacott.

„Jednou z nich je změna povrchu. Jezdci zatím neříkali, že by ho bylo potřeba měnit. Někdy dorůstají, někdy ubývají. Někdy je to nejnutnější věc, kterou chtějí udělat a někdy chtějí charakteristiku městského okruhu.“

„Další věc, kterou to dělá, nám umožňuje podívat se na vývoj trati a podívat se na to, jaká vylepšení můžeme udělat vzhledem k fyzickým omezením jezera, sportovního stadionu, budově v boxech a dalších věcí.“

Westacott také důrazně naznačil, že VC Austrálie bude i nadále otevírat sezónu Formule 1 po dobu platnosti nové smlouvy.

„Je to v podstatě součást dohody,“ řekl.

„Nebudu rozebírat jednotlivé části smlouvy, protože nemluvíme o detailech. Slyšeli jste Chase Caryho, který vyšel a řekl, že sezóna začíná v Melbourne, končí v Abu Zabí a máme Monako uprostřed sezóny.

Nyní zajišťujískvělé události, jako je Silverstone, získávají skutečné základní kameny a velké komponenty sezóny Formule 1, ať už je to 20, 21 nebo 22 závodů. A všechno zapadá kolem těchto výchozích a cílových bodů.“

25. závod Formule 1 v Melbourne se bude konat 15. března příštího roku.

Sdílejte na:
Zavřít