McLaren si stěžuje na nedostatek rychlosti

McLaren si stěžuje na nedostatek rychlosti

Šéf britské stáje, Martin Whitmarsh tvrdí, že novému McLarenu oproti konkurenci jednoznačně chybí rychlost. I proto mají stáje Red Bull a Ferrari o tolik navrch.

Tým z Wokingu je samozřejmě také označován za jednoho z favoritů na boj o vítězství ve Velké ceně Bahrajnu ale i v celém šampionátu. Jak ale po sobotní kvalifikaci řekl Martin Whitmarsh, letošní vůz McLarenu v současné době na vítězství ve Velké ceně nemůže ani pomyslet. Důvodem je nedostatek rychlosti.

Whitmarsh dále řekl, že vůz, se kterým Lewis Hamilton v dnešní kvalifikaci obsadil čtvrtou příčku, se trápí s nedostatkem přítlaku a rychlosti. Proto tedy byl britský závodník v boji o pole position do nadcházející Velké ceny prakticky bez šance. Bohužel se musíme držet reality,“ řekl Whitmarsh pro Autosport. Čtvrté místo v dnešní kvalifikaci bylo naprostým maximem, náš vůz by si ani nezasloužil v tomto závodě zvítězit. Samozřejmě budeme na voze i nadále intenzivně pracovat, ovšem čeká nás ještě hodně tvrdé práce,“ řekl dále.

Již v průběhu testů ve Španělsku bylo jasné, že konkurence nevytasí své zbraně hned. My jsme také věděli, že jak na tom jsme se dozvíme právě až v průběhu kvalifikace na Velkou cenu Bahrajnu,“ dodal Whitmarsh.

I přes osmé místo úřadujícího šampióna Jensona Buttona je Brit přesvědčený, že je stále o co hrát. Závod bude naprosto jiný, než kvalifikace. I když se nám možná v kvalifikačních jízdách nedařilo podle představ, do závodu vstupujeme jako favorité na zisk vítězství, na tom se nic nemění,“ řekl Button.

Sdílejte na:
Zavřít