McLaren oznámil datum představení svého monopostu

McLaren oznámil datum představení svého monopostu

Stáj z Wokingu se vrhá do své druhé sezóny ve spolupráci s Renaultem. Po dvou letech ale kompletně vymění jezdeckou dvojici. Odcházejícího Fernanda Alonsa nahradí krajan Carlos Sainz, odejitého Stoffela Vandoorna pak nováček Lando Norris.

McLaren oznámil světu, kdy představí svůj monopost pro letošní sezónu Formule 1. Skrze média vypustil příspěvek se dvěma oranžovými přilbami ve znamení srdce, které napovídá zvolené datum.

V příspěvku se píše: „Některá auta jsou červená, některá modrá. Na sv. Valentýna vám ukážeme to své.“ Představení tak proběhne 14. února.

Monopost bude svým názvem navazovat na model z loňské sezóny, ponese tedy označení MCL34.

McLaren před loňskou sezónou rozvázal spolupráci s Hondou a s prohlášením, že měl k dispozici nejlepší šasi ve startovním poli, se těšil na partnerství s Renaultem. Loňský vůz ale trpěl zásadními problémy, nepřinesl tedy dostatečné zlepšení a návrat mezi nejlepší.

Tým tak na konci roku opustil Fernando Alonso. Dvojnásobný šampion ale zůstává v rodině McLarenu, v jehož barvách se pokusí znovu bojovat o triumf v závodě 500 mil Indianapolis.

MCL34 je čtvrtou oznámenou prezentací nového modelu vozu F1. Data již potvrdily Ferrari, Racing Point a Renault.

Tým Model Datum
Renault bude oznámeno 12. února
Racing Point bude oznámeno 13. února
McLaren MCL34 14. února
Ferrari 670* 15. února

* – kódové označení

Sdílejte na:
Zavřít