McLaren odhaluje vůz na sezónu 2024 s názvem MCL38

McLaren odhaluje vůz na sezónu 2024 s názvem MCL38

McLaren již odhaluje nejen barvy, ale celý nový monopost, se kterým piloti Lando Norris a Oscar Piastri vyjedou do sezóny 2024. Na trať se podívá již dnes v Silverstone.

McLaren odhalil barvy svého vozu na letošní sezónu již před měsícem, celkový monopost však kompletně odhalili až dnes na Valentýna. Vůz staví na základech loňského MCL60, se kterým sice tým z Wokingu neměl začátkem sezóny velké úspěchy, během sezóny však přinesli úspěšné novinky, které je přesunuly do předu pole.

V rámci filmování se vůz podívá na trať v Silverstone již dnes.

„Fantastická věc na tomto sportu je to, jak je kompetitivní, a proto musíme zůstat realisté, neboť každý tým během přestávky udělal pokrok. Pravý test toho, zda jsme udělali kroky správným směrem, bude kvalifikace v Bahrajnu. Těšíme se, až budeme znovu závodit, ale víme, že je před námi dlouhá sezóna a čeká nás spousta práce na tom, abychom zajistili, že budeme budovat na základech, které jsme postavili během roku 2023,“ prohlásil Zak Brown.

Obdobně se vyjádřil i Andrea Stella a poděkoval také celému týmu a kolegům z Mercedesu za jejich spolupráci.

Těším se, až si sednu do MCL38 a uvidím, jak funguje. Lakování vypadá na novém autě skvěle, takže je fajn dostat ho dnes na trať. Těším se, až auto v Bahrajnu otestujeme. Plně věřím týmu, že nadále budeme stavět na obratu z loňské sezóny a budeme na to tlačit. Ale opravdový test našeho pokroku přijde až při testování, které bude předcházet kvalifikaci a závodění ve Velké ceně Bahrajnu,“ vyjádřil se Lando Norris.

Je skvělé moci MCL38 dnes poprvé řídit na trati. Je to důležitý milník v našem vývoji pro tento rok a těším se, až jej uvidím v novém lakování na trati. Dokud nebudeme závodit v Bahrajnu, nebudeme vědět, jak na tom jsme, co se týče kompetitivnosti, ale připravovali jsme se jak nejlépe jsme mohli tím, že jsme trávili čas na simulátoru, úzce spolupracovali se všemi, kdo auto navrhli a postavili a budou jej provozovat, abychom byli připraveni začít z ostra,“ řekl Oscar Piastri. Oba piloti také poděkovali všem pracovníkům McLarenu.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Kristýna Dytrtová)
Sdílejte na:
Zavřít