McLaren měl problémy s komunikací

McLaren měl problémy s komunikací

Rádiová komunikace se s největší pravděpodobností stala osudnou pro britského pilota Lewise Hamiltona, který v průběhu Velké ceny Maďarska přišel o vedení a také o vítězství.

Mistr světa z roku 2008 přiznal, že měl v průběhu závodu na maďarském Hungaroringu problém s rádiovou komunikací. Tým jej ve svém rádiu slyšel, britský závodník své inženýry ale ne. To byl také problém, který zapříčinil špatnou strategii zastávek v boxech, která Lewise Hamiltona následně stála vedení v závodě a později i zisk vítězných vavřínů. „Slyšel jsem jen inženýry, že mluví o dešti, proto jsem se rozhodl obout přechodnou sadu pneumatik, bohužel to byla špatná strategie,“ řekl po závodě zklamaný Brit.

„Jenson si zaslouží velkou gratulaci, odjel dnes skvělý závod a dokázal, že stále patří mezi špičkové jezdce. Mrzí mě, že velké množství zbytečných chyb nás stálo letos první double, ale snad se dočkáme v závodech příštích,“ řekl dále pilot stáje McLaren

Když britský pilot mluvil o chybách, měl na mysli hodiny, které dostal v jedné ze šikan. Nejen že jej okamžitě poté předjel stájový kolega Button, pilot byl navíc potrestán za to, že ohrozil svého soupeře, který se mu po tomto manévru musel vyhnout. „Paulovi jsem se již omluvil, opravdu sem jej nechtěl ohrozit. Nyní se ale již soustředím na nadcházející volno, které chci trávit se svou rodinou a přáteli. V jednom týdnu jsme dokázali vyhrát dva závody, což je pro nás před druhou polovinou sezóny skvělá motivace do dalších Velkých cen,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít