McLaren chce v Monaku bojovat o vítězství

McLaren chce v Monaku bojovat o vítězství

Šéf stáje McLaren, Martin Whitmarsh tvrdí, že britská stáj bude v nadcházejícím závodě v Monaku bojovat o vítězství, ačkoli rychlost soupeřů, zejména Red Bullu je v současné době bezkonkurenční.

V posledním odjetém závodě této sezóny dominoval Mark Webber s vozem Red Bull a proto je rakouský tým hlavním favoritem na zisk vítězství i v nadcházející Velké ceně v Monaku, zejména díky bezkonkurenčním výsledkům v kvalifikacích. Red Bull totiž dominoval ve všech kvalifikacích letošní sezóny a po pěti odjetých kvalifikačních jízd má na svém kontě pět pole position.

Whitmarsh je ovšem přesvědčen, že McLaren v Monte Carlu může o vítězství v závodě bojovat, protože rychlost jednotlivých vozů nebude tolik důležitá.Když se zeptáte jednotlivých závodníků, raději by samozřejmě jeli v Monaku na suchu,“ řekl šéf britského týmu. Ale pokud by se zde opravdu jelo bez deště, byl by to tragicky nudný závod. Věříme ale, že v obou případech budeme moci bojovat o vítězství v tomto závodě, zejména protože startovní pole bude v Monaku velmi vyrovnané.“

Red Bull měl sice během španělské kvalifikace skvěle zajetý čas, ale to v Monaku nemusí vůbec nic znamenat,“ pokračoval dále Whitmarsh. Jedná se o velmi originální okruh, v kalendáři prostě něco podobného nenalezneme,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít