McLaren bude příští rok silnější, slibuje Hamilton

McLaren bude příští rok silnější, slibuje Hamilton

Brit Lewis Hamilton slíbil fanouškům stáje McLaren, že v příštím roce se jeho tým vrátí ještě silnější, než letos. Tým letos vyhrál pět závodů, stačilo to na druhé místo v Poháru konstruktérů.

Není to zrovna závěr sezóny podle našich představ,“ konstatoval mistr světa z roku 2008, Lewis Hamilton. Jeho stáj sice získala druhé místo v Poháru konstruktérů a sám závodník získal tři vítězství, nicméně od stříbrných šípů se toho v letošním ročníku čekalo o něco více, vždyť právě ve vozech McLaren seděli dva poslední mistři světa. „Alespoň poslední závod letošní sezóny se nám vydařil, druhé a třetí místo je rozhodně úspěchem a snad to bude příslibem dobrých výsledků i do budoucnosti,“ řekl dále Brit.

Společně s fanoušky našeho týmu věřím, že v příštím ročníku budeme o první příčky bojovat již od prvního závodu a nebudeme muset řešit problémy, jako tomu bylo v sezóně letošní,“ hovořil dále čtvrtý muž letošního šampionátu. Jeho stájový kolega Jenson Button byl ještě o jednu příčku horší. Byli bychom s Jensonem velmi rádi, kdyby se nám nadcházející ročník povedl bez větších problémů, protože bude-li se nám dařit, rozhodně můžeme bojovat o první příčky.“

K závěru letošního ročníku se vyjádřil také samotný Jenson Button. Bylo skvělé stát na pódiu společně s Lewisem a novým mistrem světa,“ konstatoval pár hodin po závodě. Ztráta čísla jedna z vozu samozřejmě trochu bolí, ale myslím si, že letošní sezóna rozhodně nebyla nepovedená. Příští rok budeme opět muset velmi tvrdě pracovat, chceme-li pokračovat v úspěších letošního ročníku, nebo je dokonce zlepšit,“ řekl závěrem od neděle již bývalý mistr světa Formule 1.

Sdílejte na:
Zavřít