Mazepin nemá ve formuli 1, co dělat, zuří Ralf Schumacher. Steiner je bezradný

Mazepin nemá ve formuli 1, co dělat, zuří Ralf Schumacher. Steiner je bezradný

NIkita Mazepin si zatím ve formuli 1 buduje spíše negativní pověst, než tu pozitivní. V posledních dvou závodech se už dostal několikrát do křížku s týmovým kolegou Mickem Schumacherem. Jejich šéf Günther Steiner momentálně neví, co si počít. Podle Mickova strýce Ralfa nemá Mazepin v královně motorsportu co pohledávat.

Haas je známý svými „výbušnými“ jezdeckými sestavami. Už mezi jezdeckým duem Kevinem Magnussenem a Romainem Grosjeanem to pěkně vřelo, přičemž došlo k nespočtu nehod.

Pro tento rok Američané angažovali hned dva mladíky – Micka Schumachera a Nikitu Mazepina, přičemž právě Rus na sebe upoutal pozornost svým kontroverzním chováním ještě před samotným začátkem sezony. Ani na trati se nechová příliš ukázkově. Především v posledních dvou závodech došlo mezi ním a Mickem k situacím, kdy nebylo daleko od srážky. V Nizozemsku to vygradovalo, když rozohněný Mazepin po kvalifikaci tvrdil, že byl na řadě s větrným pytlem on, přesto jej Schumacher předjel. Němec však tvrdí, že dostal od týmu povolení Mazepina předjet.

Nicméně ruský závodník zatím na sebe poutá pozornost spíše špatnými výkony, než těmi dobrými. Podle Mickova strýce Ralfa nebylo poprvé Mazepinovo chování „život ohrožující“.

„Ve formuli 1 nemá co pohledávat. Toto riziko, které podstupuje, není hodno jeho talentu. Zdá se, že je přetěžovaný a frustrovaný. Günther Steiner musí zasáhnout,“ vyzívá Ralf šéfa Haasu.

 

Steiner je bezradný

V Zandvoortu chtěl Schumacher Mazepina předjet na cílové rovince, jenže ten jej nechtěl pustit před sebe a natlačil jej na boxovou zídku, čímž se Mickovi poškodilo přední křídlo. Tento agresivní manévr pochopitelně Steinera rozzuřil, ovšem momentálně je „bezradný“.

„Na tango jsou potřeba dva,“ konstatoval Ital, který však neví, jak ze současné situace vybruslit co nejelegantněji. „Nestalo se to poprvé, ani naposledy,“ naráží na fakt, že jeho svěřenci vzhledem k technice, kterou mají k dispozici, jsou neustále na chvostu, tudíž „jejich jediným bojem je ten s týmovým kolegou. Je to žhavé, protože týmový souboj je jediný úspěch, kterého mohou dosáhnout.“

„Oba jsou mladí, chtějí dokázat, že jsou lepší než ostatní. A to je jedním z problémů, který máte, když angažujete dva nováčky. Jsou soupeři a snaží se ze sebe dostat to nejlepší. A kvůli tomu trpí vztahy,“ uzavřel 56letý rodák z Bolzana.

Sdílejte na:
Zavřít