Mazání časů za zavinění červené vlajky? Jezdci jsou pro

Mazání časů za zavinění červené vlajky? Jezdci jsou pro

Ve čtvrteční tiskové konferenci se Esteban Ocon, George Russell a Max Verstappen shodli na tom, že by v kvalifikaci měly být smazány časy těm, kvůli kterým byla vyvěšena červená vlajka.

Jiné série, například F2, F3 nebo IndyCar, již podobné pravidlo mají a komisaři tak mají právo nejen smazat nejrychlejší čas, ale dokonce jezdci zakázat, aby pokračoval v kvalifikaci. Mohou tím totiž kontroverzně získat výhodu, pokud již ostatní jezdci nemohou zajet nejrychlejší čas. Ovšem ani v jedné z ostatních sérií toho zatím nebylo potřeba.

Na tom, zda by toto pravidlo mělo být zavedeno i ve formuli 1, se shodli jezdci během čtvrteční tiskové konference.

Pokud se nemýlím, už se na to zaměřila FIA. V poslední době jsme to probírali na setkáních, že se situace, kdy jezdec způsobí červenou vlajku, bude monitorovat,“ prozradil Esteban Ocon. „Takže si myslím, že to by mělo být něco rozumného, co by se mělo dělat, protože v minulosti jsme viděli, jak jezdci způsobili problémy a ostatní nemohli odjet kolo. Ano, myslím, že to je něco, co by měla FIA sledovat.“

„Souhlasím s Estebanem. Samozřejmě, že časy na kolo nám v kvalifikaci mažou za překročení traťových limitů pořád. Myslím, že pokud byste způsobili žlutou nebo červenou vlajku, tak by vám měli nejlepší čas smazat. Víc k tomu nemám co říci,“ prohlásil George Russell.

„Myslím, že to je dobrý nápad,“ přitakal i Max Verstappen. Právě jeho týmový kolega Sergio Pérez byl před dvěma lety obviněn, že během třetí části kvalifikace úmyslně v Monaku havaroval. Udržel si tak třetí startovní pozici s Verstappenem přímo za ním. Závod poté vyhrál.

Sdílejte na:
Zavřít