Max Verstappen prozradil jeho názor na ženy za volantem F1

Max Verstappen prozradil jeho názor na ženy za volantem F1

Nizozemský pilot věří, že nedostatek žen v juniorských kategoriích motorsportu omezuje šance závodnicím na to, aby pronikly do královny motorsportu. V celé historii F1 se zúčastnily závodního víkendu pouze 5 žen a z toho jen dvě dokázaly startovat v závodě – naposledy to byla Lella Lombardi v roce 1976.

Poslední závodnicí, která se zúčastnila závodního víkendu formule 1 byla Susie Wolff v roce 2015, kdy absolvovala první volný trénink na VC Velké Británie v monopostu Williamsu.

Susie Wolff se stala v letošním roce výkonnou ředitelkou F1 Academy – čistě ženské série, která nahradila předchozí projekt W Series, aby řešila problém zastoupení žen v motorsportu. Ale vzhledem k tomu, že v juniorských kategoriích je více můžu než žen, tak se Max Verstappen domnívá, že šance na vstup ženy do královny motorsportu je méně pravděpodobný než dříve.

„Myslím, že když se podíváte na procentuální zastoupení můžu a žen v závodění, tak si myslím, že už teď je pro muže velmi nízké procento, že by se dostali do formule 1. Takže pro ženy je to přirozeně ještě těžší, když je jich méně,“ uvedl nizozemský jezdec.

Trojnásobný mistr světa zároveň popřel tvrzení, že by závodnice nebyly schopny zvládnout fyzickou náročnost řízení monopostu formule 1.

„Myslím si, že řízení monopostu F1 je fyzicky náročné na některých místech, ale myslím si, že se všechno dá natrénovat, pokud na tom tvrdě pracujete – ale pro ženu je to samozřejmě trochu těžší. Ale pokud máte dostatek talentu, pak je to samozřejmě možné. Nemyslím si, že šéfové týmů jsou lidé, kteří rozhodují o výběru svých jezdců a dívají se na to způsobem: Ale ne, my vybíráme jenom muže.“

„Pokud se najde žena, která všechny ostatní porazí, pak samozřejmě bude mít možnost se dostat do formule 1. Jde jen o to, že žen v motorsportu je méně, a tak je samozřejmě procento, které se dostane až na vrchol, nižší,“ dodal Max Verstappen.

Sdílejte na:
Zavřít